Volejbalistka Helena Havelková slaví titul z prestižní ruské ligy

Hned v první sezóně v ruském Dinamu Moskva se Heleně Havelkové splnil jeden z velkých snů. Česká smečařka spolu se svými spoluhráčkami zvedla nad hlavu pohár pro vítěze prestižní ruské soutěže.

Tým Dinama měl od prvních minut finále jasně navrch, a nakonec vyhrál úvodní zápas hladce 3:0. Velkou zásluhu na vítezství si na domácím hřišti připsala i sama Havelková, která byla vyhlášena za nejužitečnější hráčku zápasu. Rozjetému moskevskému buldozeru se dokázaly hráčky z Kaliningradu vzepřít jen ve druhém vzájemném střetu. V nervy drásajícím utkání nakonec podlehly 3:2.

A i když nevzdávaly jediný míč, nepříznivou sérii už ve svůj prospěch otočit nedokázaly, a nakonec podlehly i v posledním zápase jasně 0:3. „Sama jsem nečekala, že to bude tak jednoznačné. Na druhou stranu je třeba říct, že nás neporazily ani jednou za celou sezónu, i když tomu byly dvakrát blízko. Zároveň jsem o nás ani v jednom zápase nepochybovala. Krom druhého zápasu jsme je prakticky nepustili ke slovu.“ vyčítala faktory úspěchu po zápase Havelková.

Suverénní po celou dobu

Nejdříve suverénní cesta přes hlavní část, pak klopýtnutí v play off. Ve druhém zápase semifinále odvracelo Dinamo porážku za stavu 1:2 a bojovalo o udržení nadějí na postup. Tým to spojilo a vrátilo mu to ztracenou sílu i sebedůvěru. Od té doby potvrzovaly roli favoritek, kterou ztvrdily ve finále, kdy hráčky týmu z ruské metropole po výhře 3:0 na zápasy odváží zpátky do Moskvy titul šampiónek. „Bylo hodně důležité vyhrát první dva zápasy doma. Ve třetím mě překvapilo, jak jednoznačné to bylo.“ konstatovala hrdě Havelková.

Konec sezóny a odpočinek

Havelková si připisuje na své konto další velký úspěch a doplňuje sbírku trofejí o další prestižní titul. Navíc byla při svém prvním angažmá i u dalšího velkého milníku – poprvé v historii vyhrálo za jedinou sezónu Dinamo Moskva všechny tři domácí poháry.

Po náročné sezóně plánuje hlavně odpočinek. Ten bude ještě nějakou dobu trávit v Rusku, kde podpoří svého přítele Georga Grozera, který s týmem Petrohradu bude bojovat o 3. místo v ruské lize. Po ukončení volejbalové sezóny plánuje zamířit domů, do Čech.