Livigno zahajuje sezónu skipassem zdarma

Cítíte už silnou nervozitu vašich lyží, kdy konečně budou moci vyrazit na svah? Dopřejte jim na začátek sezóny to nejlepší a vyrazte do Livigna. V sobotu 3. prosince se totiž otevírají brány tohoto zimního ráje s téměř všemi sjezdovkami. Čeká na vás nejen více jak stovka kilometrů sjezdovek všech úrovní, skvělý servis i relax, ale i skipass zdarma.

Celkem 115 km sjezdovek ve výšce od 1800 do 2900 metrů nad mořem, z nichž mnoho začíná přímo v centru Livigna u hotelů a penzionů. Snowparky, skvělá zábava pro rodiny s dětmi, pestrá a vytříbená gastronomie, nejvýše položený aquapark v Evropě. Tohle všechno je italské Livigno, které se od 3. prosince těší na příliv milovníků zimních sportů. A bude to velkolepé zahájení sezóny, v provozu budou skoro všechny lanovky, až na výjimky jako sedačkové lanovky Fontane, Blesaccia 2 and Vetta a pár lyžařských vleků. Ty se budou spouštět postupně dle sněhových podmínek. K dispozici bude opět kyvadlová doprava Skilink, která bude lyžaře zdarma převážet mezi resorty Mottolino a Carosello 3000.

Foto: Livigno

Skipass zdarma na úvod sezóny

Oblíbenost skipassu je natolik vysoká, že Livigno přišlo se skvělou akcí hned na startu sezóny. Od 3. do 17. prosince získá skipass zdarma každý, kdo se ubytuje minimálně na 4 noci v některém z hotelů nebo na 7 nocí v apartmánech dostupných na stránce booking.livigno.eu. To je perfektní příležitost, jak lyže nebo snowboard pořádně po dlouhé pauze protáhnout. Navíc akce se bude opakovat zase až na jaře, kdy bude možnost získat skipass zdarma za stejných podmínek na přelomu dubna a května.

Běžkaři se dočkají dalších kilometrů upravených stop

Ačkoli běžkařská sezóna v Livignu začíná už v říjnu, kdy je díky technice Snowfarming upraveno pár kilometrů tratí ze sněhu z loňského roku, ta největší zábava začne až v prosinci. Běžkaři všech úrovní se mohou těšit na minimálně 30 kilometrů dlouhou běžkařskou trať, vedoucí do otevřené přírody a nabízející dechberoucí pohled na alpskou scenérii.

Tradiční La Sgambeda oživí vánoční atmosféru

Pár dní před Vánoci, od 18. do 19. prosince, proběhne oblíbený a tradiční závod La Sgambeda, ve které již po dvaatřicáté změří mezi sebou své síly profesionální běžci a amatéři. Na závodníky pěti věkových kategorií čeká 35 kilometrů volnou technikou a převýšením 2700 metrů nad mořem a trať povede z centra města do nádherné horské krajiny a zpátky, kde na všechny účastníky čeká závěrečný ceremoniál s „pasta party“. Závodní atmosféru budou moci na vlastní kůži zažít i děti. V pondělí 19. prosince na ně čeká La MiniSgambeda.
Tagy: