Osm důvodů, proč vyrazit za relaxem do lázní

Kam za relaxem? Přeci do lázní. Ty jsou aktuálně otevřené pro všechny, kteří v uplynulých 180 dnech prodělali onemocnění covid-19, prokáží se negativním PCR či antigenním testem nebo certifikátem o aplikované první dávce očkování před nejméně 22 dny od nástupu na pobyt. Připravili jsme pro vás osm důvodů, proč se do lázní nebát vyrazit, které podpořila vyjádření lékařů z lázeňských resortů Lázně Luhačovice nebo Hotelu Francis Palace ve Františkových Lázních.

Hygiena na prvním místě

Lázně jsou lékařské zařízení a dbá se v nich na hygienu mnohem více než v kterémkoliv jiném ubytovacím komplexu či veřejně přístupném místě. Mají zaveden zpřísněný uklízecí režim, pravidelně se v nich desinfikují všechny povrchy a podlahy. V areálu jsou rozmístěny volně dostupné gely s desinfekcí na ruce, které jsou i na každém pokoji. Díky tomu byl celkový počet nakažených onemocněním covid-19 v lázeňských zařízeních minimální.

Zdraví klientů jako priorita

V českých lázeňských resortech shodně probíhá příjem všech klientů. Ti se hned po příjezdu musí prokázat potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 v rozmezí méně než 180 dnů, negativním PCR či antigenním testem ne starším než 48 hodin nebo certifikátem o aplikované první dávce očkování před nejméně 22 dny od nástupu na pobyt a čestným prohlášením, že se během 14 dnů nesetkali s osobou nakaženou covidem-19. Před přijetím je klientům měřena teplota, která nesmí být vyšší než 37 °C, teplota se jim i zaměstnancům pak měří každý den. Zároveň jednou týdně všichni absolvují antigenní test, pozitivně testovaní jsou odesláni na PCR test a hostům se ruší pobyt, potvrzuje připravenost MUDr. Hnátek, hlavní lékař Lázní Luhačovice a dodává: Pokud má host příznaky kteréhokoliv akutního onemocnění, informuje ihned lékaře osobně nebo telefonicky z pokoje. V případě akutního onemocnění doporučujeme ukončení lázeňské léčby, případně je host izolován. Pokud by příznaky nemoci mohly nasvědčovat covid-19, je tato skutečnost konzultována s Krajskou hygienickou stanicí Zlín, která určí další postup.

Areál pouze po ubytované

Po dobu vašeho pobytu v lázních si můžete být jisti, že na chodbách či v restauraci potkáte vždy stejné lidi. V resortech platí přísný zákaz vstupu neubytovaných hostů, nejsou dovoleny návštěvy veřejnosti. Rovněž se nemusíte bát vysoké fluktuace klientů, protože většina z nich přijíždí na dlouhodobý léčebný pobyt a jejich výměna probíhá vždy v bezpečných intervalech.

Důraz na prevenci
V hotelech je povinnost nosit respirátor FFP2 ve všech veřejných prostorách, hosté je mohou odložit pouze při konzumaci jídla a při oxygenterapii, u koupelí jen v případě dušnosti. Navíc na pokojích používáme výkonný ionizátor po každém odjezdu, na snídaňovém bufetu máme k dispozici pro každého jednorázové rukavice a v hotelu je rozmístěno 8 centrálních dávkování desinfekce na ruce, která je i na každém pokoji, potvrzuje MUDr. Hóborová z Hotelu Francis Palace ve Františkových Lázních. Primář Hnátek z Lázní Luhačovice k tomu dodává: Všeobecně platí zákaz návštěv a je povinnost dodržovat rozestupy.

Upravený lázeňský režim

V lázních se setkáte nejen s pravidelnou desinfekcí ploch a povrchů nebo měřením teploty. Úpravou prošel i zdravotnický režim. Podle MUDr. Hóbrové z Hotelu Francis Palace ve Františkových Lázních obnovili pouze skupinové cvičení v bazénu, všechny ostatní zůstávají individuální. V našich hotelech máme všechny procedury velice dobře oddělené, a tak dochází k minimalizaci kontaktů pacientů,doplňuje.

Klid a čerstvý vzduch

Lázeňský pobyt neznamená jen léčebné či relaxační procedury. Většina resortů se nachází v blízkosti přírody, a tak máte jedinečnou možnost prožít pár dnů na čerstvém vzduchu. Ten má nejen blahodárné účinky na celkové zdraví, ale pomáhá přijít na jiné myšlenky a dodat ztracenou energii. Klidné prostředí vás zpomalí a budete se moci soustředit pouze na sebe.

Procedury pro tělo i duši

Oslovení lékaři se v jednom shodují – pobyt v lázních vás dostane na nohy. Lázeňské pobyty vždy patřily do oblasti prevence. V současné době je nutné zejména posílit imunitu, a to jak psychickou, tak fyzickou. V obou případech je pobyt v lázních přínosem. Ať už pomocí lázeňských procedur, tak i možností odpoutat se od každodenního stresu a vypětí, říká MUDr. Hóborová z Hotelu Francis Palace ve Františkových lázních.

Plejáda možností ubytování

Lázně patří mezi nejlepší místa, která vám zajistí dokonalou relaxaci. Navíc resortů, které splňují podmínky pro bezpečný pobyt, je dost. „Patří mezi ně určitě Hotel Francis Palace nebo Hotel Reza ve Františkových Lázních. Pro zájemce, kteří hledají lázně s nižší obsazeností, mohu doporučit určitě Lázně Lednice či Priessnitzovy lázně v Jeseníku. Určitě stojí za to vybírat i z menších hotelů v lázeňských městech, například Hotel Radun v Luhačovicích, Hotel St. Moritz v Mariánských Lázních nebo Hotel Prezident v Karlových Varech, v němž můžete uplatnit i státní příspěvek 4 000 Kč,vyjmenovává Richard Šipoš z pobytového portálu Spa.cz.

foto: Spa.cz
Tagy: