Nemléko uvede na trh nový rostlinný produkt – Nejogurt

Mladá česká firma Nemléko, která nabízí na českém a slovenském trhu už rok a půl rostlinný nápoj z mandlí nebo máku se rozhodla rozšířit své portfolio a v druhé polovině října uvede na trh nový produkt Nejogurt. Majitelé firmy Amálie Koppová (23) a David Balcar (22) věří, že jejich bezlaktózové produkty nabídnou plnohodnotnou alternativu lidem, kteří živočišné mléko konzumovat nemohou nebo nechtějí.

Rostlinný jogurt a ekologická marmeláda z Moravy

Mandlový jogurt se bude prodávat ve dvou variantách. Svačinová verze s ovocnou marmeládou, která pochází od rodiny ekologických zemědělců z Moravy, se vyrábí ve třech příchutích – borůvka, jahoda a meruňka a stojí 50 Kč. Marmelády jsou z poloviny tvořeny samotným ovocem, dále obsahují jablečnou šťávu a agar.

Velká sklenice o objemu 375 ml s čistým bílým mandlovým jogurtem se prodává za 90 Kč.  „Všechny naše produkty jsou přírodní, neobsahují konzervanty a dokonce ani cukr. Nejogurt je vyroben z mandlového nápoje, který je slazen datlemi, a z tapiokového škrobu,“ popisuje složení David Balcar. V obou verzích jsou přítomné odpovídající jogurtové kultury. „Naším dlouhodobým cílem je vyrábět lokálně, jednoduše a chutně rostlinné produkty v hezkém obalu a usnadňovat život těm, kteří nemůžou nebo nechtějí konzumovat laktózu,“ vysvětluje Amálie Koppová.

O Nemléku

Nemléko vyráběli Amálie a David, oba vegani, nejdříve jen sami pro sebe, protože jim chutnalo více než podobné nápoje z obchodů. Poté se rozhodli vyrábět mandlové mléko ve větším objemu, dostat ho do láhve a zkusit nabídnout lidem, kteří mají podobný názor. Vzniklo tak Nemléko, které obsahuje 12 % mandlí, je dochuceno pouze datlemi, špetkou himalájské soli a baleno ve skleněných recyklovatelných láhvích. Poté se objevila na trhu také veganská mandlová ledová káva a mandlové Nemléko s vanilkou.

Následovala výroba makového a nyní se jejich příznivci mohou těšit na Nejogurt. Nemléčné produkty je možné zakoupit na 140ti místech v ČR a na 50ti už i na Slovensku nebo na rohlik.cz. A co je čeká dál? „Naším smělým plánem do budoucna je rozšířit sortiment o další nemléčné produkty,“ přejí si oba majitelé.

Více informací na webu nebo facebookovém a instagramovém profilu Nemléka.
Tagy: