Aleš Zavoral vstupuje do televizního byznysu. A11 nabídne umělou inteligenci i známé osobnosti

Revoluční inovace ve zpravodajství v podobě speciálních avatarů, zahraničních filmů a seriálů, ale i vlastní pořady s oblíbenými tvářemi, jako je herec Jaroslav Dušek, investigativní novinář Josef Klíma či moderátor Vlasta Korec. To vše bude k vidění na novém kanálu A11, který zahajuje své celoplošné vysílání 27. dubna 2023.

Spektrum tuzemských stanic již za pár týdnů rozšíří nová televizní stanice A11, jež navazuje na více než desetileté fungování Regionální televize CZ. Svou rozmanitou programovou nabídkou z velké části zaměřenou na vlastní tvorbu plánuje zaujmout co nejširší divácké publikum.

Prvenství si tým A11 bezpochyby připíše v oblasti televizního zpravodajství, kdy se na obrazovce objeví moderátoři z řad umělé inteligence.  Jde o vůbec první takový projekt v České republice.

O své místo nepřijdou ani moderátoři z masa a kostí, kteří doplní speciální avatary. A jejich počet není stále definitní. Televize tak ve dnech 13. a 14. dubna 2023 pořádá casting na nové tváře. Zájemci se mohou přihlásit na produkce@a11.cz.

Kromě zpravodajství připravuje A11 širokou škálu zábavných pořadů – Mladý svět s Barborou Hlaváčkovou, Světlá hodinka s Jaroslavem, kam si bude zvát oblíbený herec Jaroslav Dušek zajímavé a originální hosty, po stopách zločinců se bude zase pravidelně vydávat Josef Klíma.

A jak slibují tvůrci, toto je teprve začátek a diváci se mohou těšit na další atraktivní jména z řad osobností českého showbyznysu i lákavou nabídku filmových trháků.

Televize A11 bude sídlit v nových prostorách Košířské brány, do kterých se v první půlce dubna stěhují i redakce printových titulů společnosti. Všechny prostory Košířské brány byly budovány pro společný chod vydavatelské a televizní části mediální skupiny A11 a kromě prostorného newsroomu zahrnují i velkorysá, zcela nově vybudovaná televizní studia.

„Mediální skupině A11 se podařilo vybudovat unikátní projekt novin Náš REGION a v posledních letech přidat další desítky tištěných a webových titulů nebo úspěšných eventů. Nyní nadešel čas posunout náš byznys o další kus dál. Televize A11 nabídne zábavu a zpravodajství skutečně pro všechny a pevně věříme, že si u diváků najde své místo,“ prohlašuje ředitel a zakladatel mediální skupiny A11 Aleš Zavoral s tím, že do budoucna jsou v plánu i další tematické kanály.

Foto: A11