Český vynález zpříjemní lidem práci z domova

Do roku 2019 pracovalo v Česku z domova okolo 4 % zaměstnanců. Pandemie však obrátila naše životy naruby a podle studie Život během pandemie pracovalo při první vlně na jaře 2020 z domova 23 % lidí. Mezi nimi i Michal a Vašek, kteří se doma v Brně ocitli v improvizovaných kanceláří. Stejně jako řada lidí bez potřebného vybavení, rozhodli se to změnit a vymysleli minimalistický pracovní prostor snů. A aby mohli zahájit výrobu designového stolu space up, sbírají podporu na crowdfundingovém portálu Hithit.

„Pandemie ukázala, že pracovat z domu neznamená pracovat napůl. Že výkony můžeme podávat, i když zrovna nejsme zavření v kanceláři. Ale přestože doma je doma, něco tomu schází: místo k práci, kde bude všechno po ruce. Plnohodnotný workplace, který se vejde i do skromného bytu a nepřekáží, jakmile máte hotovo. Zároveň designový kousek, který upoutá každou návštěvu,” vysvětluje Michal Polášek, jeden z autorů nápadu, který má dlouholeté zkušenosti z oboru výstavářství a designu obchodních prostor.

Foto je: Archiv Space up

Space up má lidem poskytnout veškerý komfort jejich kanceláře – ale doma a bez omezení. Ocelový rám, výklopná deska, akustická výstelka, panel se zásuvkami a LED osvětlení tak tvoří minimalistický pracovní prostor snů. Poctivý český výrobek, který změní způsob, jak lidé pracují z domu.

„Navazujeme na letitou tradici výroby nábytku v Česku, kterou pandemie tak tvrdě zasáhla. Spousta šikovných rukou se octla bez práce, jakmile zavřely veletrhy a výstavy. I touto formou bychom chtěli tento tradiční průmysl podpořit – a vy s námi. Space up je produkt českých hlav a rukou, a proto je Česko první, kde se ucházíme o podporu,” dodává Michal Polášek.

Základní verze poskytne pracovní plochu 64 x 53 cm, prostor na uložení notebooku nebo tabletu a organizér na pracovní potřeby. Součástí je i integrovaná zásuvka nebo USB port. Po složení je celý systém hluboký pouze 12 cm. Systém je pak možné zavěsit na téměř jakoukoliv pevnou zeď, součástí balení je i montážní šablona. Uživatel také dostane možnost si vybrat ze 7 barevných kombinací.

Novinku si mohou zájemci aktuálně pořídit za zvýhodněnou cenu na Hithitu nebo si jako další z odměn mohou vybrat třeba návrh řešení pracovního místa dle svých představ. Kampaň běží do 11. července.

Foto je: Archiv Space up
Tagy: