AquaBabes jsou zpátky, v úplně novém kabátě

Talentová platforma AquaBabes se po roční pauze vrací na hudební scénu, a to v úplně nové podobě. Nyní se ještě více zaměřuje na přirozený talent a individuální styl jednotlivých zpěvaček. Dává tak vzniknout velmi atraktivnímu a kvalitnímu hudebnímu mixu, který produkčně zaštítil Jiří Burian.

První AquaBabes vznikly pod záštitou značky Aquila v roce 2014 s cílem najít a podpořit nové dívčí hudební talenty. Po roční odmlce pokračuje podpora mladých dívčích hudebních talentů zůstává i nadále hlavním cílem. Na své předchozí úspěchy však AquaBabes navazují novou, modernější formou.

Každé z děvčat má svůj vlastní styl i vlastní hudební projekty, a právě v tom je platforma podporuje. Tvorba hudby, textů i choreografie je tedy plně v rukách zpěvaček a jejich týmu. Vše je součástí autorského projektu AquaBabes, který vzniká na speciálních tvůrčích soustředěních. To si fanoušci mohou i ověřit prostřednictvím originálního časosběrného seriálu, který monitoruje celý tvůrčí proces od prvního setkání až po finální postprodukci.

Tvorba Aquababes je velice spontánní a organická. Do konce léta by AquaBabes měly vytvořit originální skladby i profesionální videoklipy. V tom jim pomáhá mimo jiné i kouč, mentor a producent Jiří Burian, který se zpěvačkami spolupracoval i na tvorbě již vzniklých songů Run this track a Living my life: „Za ty roky, co dělám hudbu a produkci, jsem se podílel na několika projektech. Mám rád výzvy. Když přišla nabídka vybrat novou dívčí kapelu a napsat songy, zprodukovat, neváhal jsem. Nebylo jednoduché vybrat z tolika talentů čtyři, a tak nás napadlo vytvořit celou platformu AquaBabes. Kombinovat dívky podle stylu a nálady songů. Rád měním věci k lepšímu. Každá z dívek má talent, je osobnost, má zajímavý hlas a dobrou výslovnost, a to mě baví. Nejvíce mi imponuje kvalitní hudba, která má komerční potenciál. To je pro mě z hlediska songwritingu nejvyšší meta.” V plánu je pak další pokračování i spolupráce se zahraničními producenty.

Kromě hudební tvorby na soustředěních se AquaBabes se svými písněmi vydají také na roadtrip po České republice. Fanoušci si tak jejich vystoupení budou moci užít ve vybraných městech naživo.
Tagy: