Barvy, koření, vzpomínky z cest a dobrá hudba. Vítej u Kamu!

Zajímá tě, jak se žije u smíchovského nábřeží? Prohlédni si bydlení energické a populární kuchařky Kamu!

Kamila Rundusová aka Kamu… Kdo by neznal tuhle rozjetou, potetovanou, zábavnou a parádně ulítlou kuchařku. Můžete ji znát nejen z televizní obrazovky a skvělých, sytě barevných videí na youtube, ale taky z jejích populárních kuchařek! Á propos nedávno jí vyšla úplně nová! Je jasný, že hlavní portrét k tomuhle dílu LIVI’N musel vzniknout právě v její kuchyni. Pojďte nahlédnout pod pokličku jejího bydlení na pražském Smíchově!

Odkud původem jsi a kde jsi tam bydlela?

Já to měla divoký. Narodila jsem se v Praze, vyrostla ve Špindlu na horách, ale pak se táta rozhodl pro skvělou věc, a to koupit byt na Jižním Městě v Praze, kde začínaly pomalu růst paneláky. Tenkrát spousta lidí prodávala nemovitosti na krásných místech v Čechách, aby si koupili svůj sen v panelovém domě. Jenže ještě netušili, že nebudou žít v moderní rodinné čtvrti, ale na sídlišti. Náš byt byl ale super, měla jsem ho ráda a život na Jižáku mě naučil.

Kde bydlíš teď?

U Palackého mostu u nábřeží. Dřív jsem si tuhle lokalitu pro život neuměla představit, vždy jsem bydlela na druhé straně řeky. Nakonec to tady miluju mnohem víc!

S kým?

S přítelem Robim.

Co konkrétně tě přivedlo do týhle čtvrti?

Právě on. Nejdřív jsem za ním dojížděla z Černošic, kde jsem měla pronajatej barák, ale po pár měsících už jsem u něj byla zabydlená a ruka byla v rukávě. Z Černošic jsem odešla úplně.

Popiš nám svoje bydlení v jedný krátký větě….

Vzdušný, pohodlný a praktický.

A teď to udělej znovu, ale buď obsáhlejší…

Vedle výše zmíněnýho v našem bytě za dobu našeho společnýho žití vyrostla spousta designových rohů a míst, který jsme neplánovaně vytvořili společně. Protože máme s Robim podobnej pohled na vizuál i vnitřní cítění, náš byt se každým dnem posouvá dál. A to zejména přidáváním uměleckých předmětů a artefaktů z cest, které oba milujeme. Máme skvělou kuchyň, kterou Robi nechal probourat z hostinského pokoje, takže je fakt velká. Taky jsme docela ready na rodinu, náš byt o 150 m² je pro nás dva docela pořádnej. A tak mám teď třeba z budoucího dětskýho pokoje pořádnou šatnu, na kterou nedám dopustit. Co budu dělat, až budou děti, je věc druhá.


▶ LIVI’N je pravidelná série, ve které se můžete seznámit se zajímavými osobnostmi a jejich bydlením. Další články a fotky najdete na stránkách Redbull.cz


Nejvíc věcí u tebe doma jsi pořídila… a proč?

No, u nás je to hodně velká směs. Robi pracoval dřív jako makléř, a tak z různých bytů a domů na prodej tahal hrozně zajímavý kousky. Někdy i šílenou veteš, která je u nás k vidění. Jinak máme rádi nábytek z Kare. Mají takové ty indonéské kousky, exotické dřevo a krásný design. 

Sbíráš něco, co si doma vystavuješ?

Společně sbíráme barevné obrazy, skates, surfs a já navíc sbírám šílené barevné boty na podpatku.

Jakej je tvůj nejoblíbenější kus nábytku nebo doplňku? Prostě něco, čeho si obzvlášť považuješ?

Zbožňuju náš pracovní stůl a taky můj kosmetický koutek! V bytě máme taky dvoje nádherný kamna

Kam se ve svém okolí zajdeš nejradši dobře najíst?

My jsme pečený vařený v Gourmet Pauza. Jako měli v seriálu Přátelé tu kavárnu, my máme tohle. Jíme tam, pracujeme…

A ty sama asi vaříš, co? Co bys uvařila návštěvě, kdybys chtěla udělat fakt dojem?

Docela vařim! [smích] Udělala bych jim něco z mojí nový kuchařky Nejbarevnější Mexiko, která právě vyšla!

Když půjdeme pod tvými otevřenými okny, jakou muziku můžeme slyšet?

Nejvíc asi FKJ a pak různí DJ´s, který se daj skvěle poslouchat při psaní a práci.

Je nějaká věc, kterou bys chtěla mít u sebe v obýváku?

Vždycky jsem chtěla houpací síť a tu teď mám, takže jsem vlastně úplně šťastná. Možná bych mohla zamakat na flóře a pořídit nějakou pořádnou palmu!

Aktuální bydlení je přechodná stanice nebo na delší čas konečná? Případně kam by ses chtěla časem přestěhovat a jak konkrétně by sis představovala byt/dům?

V tomhle bytě vychováme naše děti, to víme. Máme to tu rádi a byt si hodláme mazlit tak, abychom tu byli spokojení, a to celej život! Otázkou je, kolik měsíců z roku, tedy vzhledem k našim cestám, tu vlastně strávíme.

foto: Dereck Hard, Redbull.cz