Běžecké boty, které nikdy nebudete vlastnit. On představuje předplatné se 100% recyklovatelnými botami

Když vám běžecké boty doslouží, automaticky dostanete nové. A z těch starých se vyrobí zase nové. To je základní princip předplatitelské služby Cyclon, se kterou přichází švýcarská značka On. Kromě stejnojmenných výkonnostních běžeckých bot uvádí na trh i myšlenku udržitelnosti a 100% recyklovatelnosti.

Cyclon je první předplatitelskou službou na trhu s běžeckým vybavením, která zákazníkům přináší recyklovatelné sportovní vybavení. Ti se tak mohou spolehnout, že budou mít vždy nejnovější dostupné technologie a modely, které pak na konci jejich životnosti vrátí zpět výrobci. Ten jim obratem zašle své nejnovější boty, ty staré pak kompletně zrecykluje a použije při výrobě dalšího běžeckého vybavení.
„Služba Cyclon je velmi průkopnická. Nejenže přispívá k vyšší udržitelnosti, ale zároveň zákazníkům bude vždy zajišťovat skvělé běžecké vybavení bez jakýchkoliv kompromisů,“ říká Caspar Coppetti, jeden ze zakladatelů značky On.

První produkt, který je součástí předplatitelské služby, se jmenuje stejně jako služba samotná – Cyclon. Tyto běžecké boty jsou navrženy pro elitní atlety. Jsou mimořádně lehké (váží méně než 200 g) a disponují vysokou návratností energie i v porovnání s jinou obuví značky On.

Výkon a udržitelnost jdou ruku v ruce

„Navrhnout plně recyklovatelnou, ale přitom výkonnostní běžeckou botu, to je pro nás velký úspěch,“ říká spoluzakladatel značky Olivier Bernhard. „Ale chtěli jsme jít ještě o krok dál. Rozhodli jsme se ukázat, že udržitelnost a výkon mohou jít ruce v ruce. Předplatitelská služba nejenže přinese běžcům jedny z nejvýkonnějších bot, jaké jsme kdy navrhli, ale také jim bude průběžně dodávat nejlepší a nejnovější technologie, jaké v našich laboratořích vyvineme.“

Boty Cyclon jsou z více než 50 % vyrobeny z biologických materiálů pocházejících z fazolí skočce. Cyclon tak reprezentuje závazek značky snižovat závislost na ropných materiálech.

„Cyclon jsme navrhli tak, aby byla myšlenka udržitelnosti zachycena ve všech jeho aspektech – od životního prostředí přes obchodní stránku až po běžecké benefity,“ dodává další ze spoluzakladatelů David Allemann. „Při vývoji jsme neobětovali běžecký výkon. Vylepšili jsme ho.“

K předplatnému se můžete už nyní registrovat na webu www.on-running.com/cyclon. Služba bude stát 29,99 dolarů měsíčně a první boty Cyclon, které budou její součástí, budou uvedeny v průběhu roku 2021.
Tagy: