Karlovarský TOP Fashion Week hostí celebrity a uznávané návrháře

V termínu od 27. – 29. září 2019 se proslulé západočeské lázeňské město Karlovy Vary stane centrem špičkové české a světové módy. TOP Fashion Week, pořádaný firmou TOP Fashion Models s.r.o.,tak v ikonickém Grandhotelu Pupp odstartuje sérii módních přehlídek, kde budou představeny vize českých i zahraničních návrhářů pro nadcházející sezóny.

Během posledního zářijového víkendu představí svou tvorbu na karlovarském TOP Fashion Weeku (TFW) více než desítka tuzemských a zahraničních návrhářů. Z New Yorku zavítá Katerina Lankova, proslulá spoluprací s hvězdami americké raperské hudební scény, jako například Missy Elliott nebo Lil Kim.Mezi návrháři se zahraničními kořeny se kromě jiných objeví Kristina Oganesian původem z Arménie. Z dalších úspěšných autorů bude k vidění například tvorba slovenského rodáka Pavla Berkyho, hlavní designérky mezinárodně uznávané značky svatebních šatů Crystal Bride, Mirky Horké, pánské modely z dílny Petra Kaloudy a mnoho dalších zvučných jmen.

Karlovarský TFW bude kromě návrhářů samotných hostit i řadu známých českých tváří, které budou mít roli tzv. patronů.Herečka Tereza Kostková, modelka Nikol Švantnerová nebo moderátor Mirek Šimůnek se stanou ambasadory jednotlivých autorů a budou je tak provázet celou akcí, které se zúčastní i další tuzemské významné osobnosti.

„Naším cílem je představit tvorbu uznávaných autorů, ale také podpořit vycházející hvězdy designérského nebe. Jedinečná atmosféra Grandhotelu Pupp, který svým šarmem okouzluje nejrůznější umělce a hosty z řad významných světových osobností již několik století, dodá celé akci ten správný šmrnc,“ říká spolumajitel firmy TOP Fashion Models s.r.o. a hlavní pořadatel TFW, Jaroslav Tylinger.

„Na začátku každého snu je potřeba mít kromě talentu a chuti tvrdě pracovat i notnou dávku štěstí. Pro mladé návrháře je TOP Fashion Week skvělou příležitostí a jsme rádi, že můžeme být jeho součástí,“ vysvětluje spolupořadatel akce Ondřej Chládek, majoritní vlastník TREBITSCH Whisky, která je partnerem letošního TFW.

Karlovarský TOP Fashion Week je pilotní módní projekt, který bude postupně rozšiřován i do dalších evropských zemí. Po startu v České republice jev listopadu 2019 plánovaná přehlídka v německém Lipsku.V roce 2020 jsou přehlídky pod záštitou TFW plánované například také ve Španělsku, Itálii či Lucembursku. „Hlavní myšlenkou je podpora lokálních návrhářů dané země a zároveň šíření povědomí o české tvorbě, která je nesmírně bohatá a kreativní,“ říká Jaroslav Tylinger a na závěr dodává: „Rádi bychom každý TFW rozsvítili nějakou světovou návrhářskou celebritou. Momentálně jednáme přesně s takovými osobnostmi, a pokud složitá jednání dopadnou dobře, navštíví Karlovy Vary návrhářská hvězda hollywoodského formátu.