Centrem Ústí se “proletí” devadesátka bikerů

Redakce

Souboje tělo na tělo, tlumiče na samém dorazu a skoky při kterých se tají dech. Přesně to bude UL-LET, první závod série COOL Czech Downtown Series. Od pátku do soboty se okolí Mírového náměstí a Letního kina promění v zónu, která bude doslova pulzovat adrenalinem.

Akce, kterou pořádá Ústecká freeridová organizace, se letos v centru v centru Ústí nad Labem uskuteční už po deváté. Letošní ročník se od minulých bude lišit pramálo, co do délky a profilu trasy. Přibude však několik překážek, které zatraktivní závod pro jezdce i diváky. „Srdce závodu umístíme opět na Mírovém náměstí, kde kromě gapu do schodů ‚U Vany‘ přibyde další cílová lavice. Do hlušších míst letos určitě něco pochystáme. Troufám si tvrdit, že trať letos bude o zase o kus zábavnější.“přiblížil novinky ohledně tratě organizátor závodu Vítězslav Stránský.

Večerní závod a letošní novinky

Akce startuje v pátek večer. Za umělého osvětlení nejdříve odpálí celou akci závod dual slalom, ve kterém se dva jezdci postaví proti sobě v paralelním slalomu. Následovat bude noční závod loket na loket, který má pokaždé jedinečnou atmosféru. Celou trať přitom pořadatele nasvítí a nezapomenou ani na legendární Mastodonta, kterého rozvlní efektová světla. Velkou novinkou je změna formátu sobotního závodu. Přes devadesát přihlášených jezdců v kategoriích ženy, muži, junioři a nově i master 30+, se představí nejdříve v kvalifikaci, která je následně seřadí na start velkého finále. Po konci sjezdu se představí se svou exhibicí i česká freestylová špička, která bude mít tentokrát vlastní skok.

Diváci si nejlépe celý závod vychutnají na dojezdu trati sjezdu na Mírovém náměstí. Připravena bude LED obrazovka s přímým přenosem z trati a informacemi o průběhu závodu, chybět nebude ani bohatá nabídka občerstvení nebo prověřený komentátor Jiří Haff Haferník, jehož moravština opět strhne i starší kolemjdoucí.

Pro diváky, kterým to na tento víkend do Ústí nevyjde, je připraven live stream na kanálu youtube. Nepřestávejte lovit ty adrenalinem nejnabitější zážitky ani letos.