České boty Prabos můžete obout i do pouště

Na půdě nejstarší české univerzity se minulý týden odehrálo historicky první předání prestižní ochranné známky Prověřeno v poušti, kterou právě Karlova Univerzita uděluje. Získala ji firma Prabos, která u nás patří mezi největší výrobce pracovní obuvi. Testovaný model obstál v extrémních podmínkách českého archeologického výzkumu v Abúsíru a expedic v Nubii.

Společnost Prabos se zaměřuje především na pracovní a vojenskou obuv. Kromě bezpečnostních složek České republiky ji obouvá například Makedonská policie či německý Bundeswehr. Model Beast Anklefield camouflage byl testován výzkumníky Českého egyptologického ústavu FF UK v čele s předním egyptologem a archeologem Miroslavem Bártou. Firma Prabos se stala historicky první firmou, která získala právo používat ochrannou známku Prověřeno v poušti.

Prabos – model Beast Ankle – 2 990 Kč

“Mám velkou radost a gratuluji kolegyním a kolegům z Českého egyptologického ústavu Univerzity Karlovy k velkému úspěchu. Udělování ochranné známky Prověřeno v poušti je dalším úspěšným příkladem, jak lze špičkovou vědu propojovat s praktickým využitím i průmyslem,“ říká v této souvislosti rektor UK prof. Tomáš Zima.

„Spolupráci s Univerzitou Karlovou chápeme současně jako podporu české vědy, kterou považujeme za součást naší firemní filozofie. Kvalitní a komfortní obuv, která člověku dobře padne, je naší hlavní prioritou,“ doplňuje Jaroslav Palát, jednatel firmy Prabos.

foto: Český egyptologický ústav, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova