Českou snowboardistku inspirovala jóga k vlastní kolekci šperků

Jedna z prvních dámských průkopnic českého snowboardingu Bohdana Šebestová se přes zasněžené pláně a surfování dostala až k józe. Na cestě životem zjistila, že jóga je k těmto sportům výborným doplňkem, a to jak pro získání fyzické kondice, tak pro zklidnění mysli a dosažení pocitu vnitřního míru, harmonie a radosti.

Její první kroky vedly přes hodiny Hatha a Power jógy až k instruktorskému kurzu Hatha jógy a Ashtanga jógy v Indii. Jóga pro ni není jen doplňkem ostatních sportů, ale stala se neodmyslitelnou součástí jejího života. Od každodenní jógové praxe ji pak další malý krůček přivedl k založení značky šperků MALABO, na kterých spolupracuje s indickými kolegy a s rodinným obchodem a dílnou se stříbrem na Bali.

Bohdana vdechla značce MALABO duši a spojila evropský smysl pro krásu s balijským půvabem a spirituální energií Indie. Při studiích jógy v Indii potkala současného kolegu Shyama, který ji zasvětil do krás a energie minerálních kamenů.

Dnes se společně s ním podílí na výběru minerálních kamenů a návrhů designu MALABO šperků. Při svých cestách Indií, Indonésií a Asií nakupuje a vybírá pro MALABO minerální kameny a perly. Na Bali pomáhá s designem stříbrných a pozlacených komponentů.

Všechny ručně vyráběné náhrdelníky, nebo-li maly, a náramky jsou autenticky aktivovány a požehnány v Indii, na březích posvátné řeky Gangy. „Naše minerální kameny a semínka Rudrakshi mají vysokou energetickou hodnotu a dostalo se jim požehnání během spirituální ceremonie, která vytváří posvátnou moc objektů už od starověku,“ říká o svých špercích spoluzakladatelka značky Bohdana a pokračuje, „právě tento autentický proces aktivace je to, co činí naše šperky skutečnými duchovními klenoty.“

foto: archiv MALABO