Český esportový klub Entropiq představuje nový dívčí tým

  • tým Entropiq Queens tvoří pět zkušených hráček z Polska
  • zaměřují se na hraní Counter Strike: Global Offensive
  • chtějí se zúčastnit významných evropských i světových turnajů
  • popré se představil v úterý 8. 3. 2022 na kvalifikaci turnaje ESL Impact League Season 1
  • jsou čtvrtým týmem českého klubu Entropiq, který založil Martin Kabrhel

Entropiq Queens je nový dívčí esportový tým zaměřený na herní titul Counter Strike: Global Offensive (CS:GO). Tým složený z pěti hráček a jednoho trenéra rozšiřuje řady českého esportového klubu Entropiq, který před dvěma lety založil teoretický matematik a profesionální pokerový hráč Martin Kabrhel.

Český klub Entropiq se tímto krokem přibližuje ke svému cíli expandovat a konkurovat nejlepším evropským i světovým týmům. Pod jeho křídla se přesouvá rok a půl fungující tým polských hráček, který tvoří Aleksandra „Olkaa“ Janiszewska, Martyna „Leti“ Owsik, Agata „Ailie“ Serafin, Aleksandra „Nessi“ Kotowicz, Paulina „pavlla“ Bucholc a trenér Michal „misioREX“ Antosz. Společný jazyk je velkou výhodou pro spolupráci a komunikaci v týmovém hraní.

foto: Entropiq

V letošním roce se zúčastní významných mezinárodních turnajů jako jsou ESEA Female Cash Cups a ESEA Open a série soutěží organizace ESL s celkovou dotací 500 000 dolarů. Vůbec poprvé se nově vzniklý ženský tým představil v úterý 8. 3. 2022 v kvalifikaci ESL Impact League Season 1.

„Od roku 2019 sledujeme nárůst popularity ženského CS:GO. Ženy v esportu chceme podporovat a současně v této oblasti vidíme příležitost do budoucna,“ říká CEO Entropiq Daniel Kloud.

Counter Strike: Global Offensive je počítačová online střílecí hra z pohledu první osoby pro více hráčů. Ve hře se utkává tým teroristů a protiteroristické jednotky. Cílem teroristů je umístit bombu na určený cíl a nechat jí explodovat, protiteroristický tým se jim v tom snaží zabránit. Jde o jednu z nejpopulárnějších her současnosti, v níž se pořadají turnaje o stovky tisíc amerických dolarů a dá se na ní i sázet u sázkových kanceláří. Navazuje na předchozí verze a je již čtvrtou řadou ze série Counter-Strike od herní společnosti Valve.
Tagy:   ,