Cestovatelská aplikace triumfovala v soutěži JA Top Project mezi vysokoškolskými projekty

Tým studentů Anglo-americké vysoké školy v Praze (AAU) zvítězil v soutěži podnikatelských projektů vysokoškoláků JA Top Project. Z 21 soutěžních prací získal první místo projekt aplikace pro cestování DIVEIN. Ta vzešla na konci února 2024 z rozhodování 19členné poroty JA Czech jako nejlepší podnikatelský projekt.

DIVEIN je start-upová firma založená studenty Anglo-americké vysoké školy. DIVEIN vyvinula stejnojmennou aplikaci pro cestování. Uživatelům nabízí cestovní itinerář, který poskytuje ověřené informace ke zvolené destinaci, a vyhýbá se tak nedostatkům, které vznikají při používání umělé inteligence při tvorbě itinenářů.

„Letošním úspěchem naši studenti potvrdili, že mají v DNA podnikavost. Navázali na loňské vítězství svých kolegů z AAU se stravovací aplikací Lis-N-Eat. Ta nejen že byla nejlepší mezi start-upy, ale porota národní soutěže tým vybrala, aby reprezentoval Česko na celosvětové soutěži Junior Achievement v Istanbulu,“ uvedl doc. Jiří Schwarz, rektor AAU, a dodal: „Ocenění si všichni vážíme o to více, že zastřešující organizace JA Worldwide byla nominována na Nobelovu cenu míru za rok 2024.“

JA Czech je nezisková vzdělávací organizace, součást celosvětové Junior Achievement, která se snaží formovat podnikatelské myšlení a finanční gramotnost mladých lidí. Ve spolupráci se školami podporuje motivující prostředí pro rozvoj dovedností studentů a učitelů s orientací na podnikatelské vzdělávání.

Foto: AAU