Camrda bronzový i zlatý. Nadějný cyklista opanoval Český pohár v kategorii ELITE i U23

Druhý závod Českého poháru přivítala jihočeská Mladá Vožice a perfektní týmový výkon pomohl Karlu Camrdovi k prvnímu místu v kategorii do 23 let. V mužské kategorii ELITE dojel na skvělém třetím místě.

„Karel Camrda byl na začátku závodu určen jako lídr týmu. Kluci mu pomáhali, fungovali v každém kole a statečně bojovali, i když odpadalo mnoho závodníků. Jeho triumf jen podtrhl náš skvělý týmový výkon,“ popsal průběh dnešního závodu sportovní ředitel Petr Kaltofen. „Chtěl bych vyzdvihnout i výkony Karla Tyrpekla a Petra Klaboucha,“ dodává.

Závod mužů kategorie ELITE a U23 se skládal z osmi okruhů a závodníci v rámci něj urazili celých 157,72 km. V každém okruhu cyklisty čekal šestikilometrový kopec, během těžké trasy nastoupali celkem 4400 metrů. Velké obavy dělalo před startem pořadatelům počasí, nakonec cyklisty jen osvěžila krátká přeprška ke konci závodu.

V pořadí čtvrtý v kategorii do 23 let dojel další závodník týmu Topforex ATT Investments Tomáš Jakoubek, pátý Karel Tyrpekl. Do třetího dílu Českého poháru, který se uskuteční v Kyjově, oblékne Karel Camrda dres průběžně vedoucího závodníka v kategorii U23.

Nyní následuje pro část týmu soustředění v Krkonoších a na konci května se rozdělí na dvě části, kdy Topforex ATT Investments čekají další ze série závodů v zahraničí, konkrétně v Dánsku a Slovinsku.