Drum & bassový festival Let It Roll se vrací do Milovic

Jubilejní desátý ročník největšího drum & bassového festivalu na světě Let It Roll Open Air 2018 se bude opět konat v areálu bývalého letiště v Milovicích ve středních Čechách. Letos organizátoři přesunuli festivalové město do východní části letištní plochy, bude větší a nabídne rovněž větší počet scén.

Nyní jeho podobu dokončuje tým architektů specializujících se na design a stavbu hudebních areálů, aby se 2. srpna 2018 mohly jeho brány otevřít návštěvníkům ze všech koutů světa – loni jich bylo více než 20 tisíc ze 64 zemí. Mohou se těšit na čtyři nové open air a tři kryté stage, na scénu se opět vrátí i oblíbené autobusové parties, včetně mobilní Red Bull Music Stage situované na střeše speciálně upravené buginy.

Festival je v mnohém unikátní – stojí tu největší pódium, které kdy bylo v České republice postaveno, organizátoři i letos chystají opening show, ke které dělá hudbu na míru několik předních britských producentů, ani letos nebude chybětBeatsEvolutionConference plná workshopů. Festival nabízí cashless prostředí a dbá na ekologii- ROLL IN GREEN program, tedy recyklování veškerého odpadu, vratné kelímky či recyklace a úklid stanů.

Na Let It Roll Open Air 2018 určitě nebudou chybět živoucí legenda drum&bass scény Andy C, vizionářské trio Noisia i mladá superhvězda Wilkinson. Milovníci liquidu ocení vystoupení Hybrid Minds či Spectrasoul, vyznavači deepu si přijdou na své se Skepticalem, radost budou mít ifanoušci neurofunku – přijedou Zardonic, Phace, nebo Misanthrop, a taky jumpupu – ty zase potěší Hedex, Tsuki a Upgrade. Festival nabízí všechny polohy drum & bass a snaží se tak uspokojit všechny fanoušky.

Začínající DJs i producenti budou mít jedinečnou šanci se potkat s těmi zkušenějšími, včetně největších hvězd drum & bass. Na festivalu budou rovněž zástupci domácích i světových labelů, pro DJs možnost hodnocení demo nahrávek i debat, workshopů a setkání se zásadními postavami světové D&B. Doprovodný program zahrnuje také třeba ranní jógu nebo naopak adrenalinové sporty či možnost nedalekého přírodního koupání.

Pro návštěvníky letos festivalový tým přichystal podrobnou mapku areálu, která bude navíc opět v dispozici i prostřednictvím festivalové mobilní aplikace. Milovický areál je dobře dostupný vlakem či shuttle busem z Prahy. Uvnitř bude opět stanové městečko – stany si lze pronajmout přímo ve festivalovém areálu, k dispozici bude rovněž úschovna a další služby pro návštěvníky.

Let It Roll 2018

  • začíná 2. srpna 2018 a hudební produkce potrvá až do soboty 4. srpna
  • lístky na festival je možné zakoupit prostřednictvím oficiálního webu Let It Roll či na festicket.com
  • hlavní hvězdy: Andy C, Camo & Crooked, Netsky, Noisia, Pendulum, Wilkinson
  • celková návštěvnost festivalu Let It Roll 2017 dosahovala 22 551 unikátních návštěvníků ze 64 zemí
  • dohromady všichni návštěvníci utratili na území České republiky během pobytu a cesty na festival přes 155 milionů korunTagy: