Highjump nabídne vysoké skoky, placáky i pestrý hudební program

V termínu 3. až 4. srpna 2018 se do zatopeného lomu v obci Hřiměždice u Příbrami opět sjede evropská i světová špička extrémního skákání do vody. Atraktivní program slibuje, že nikdo ani na chvilku nepřestane lovit ty nejlepší zážitky. Diváci se mohou těšit na skoky do vody z výšky až třiceti metrů, koncerty, vystoupení djs i doprovodné aktivity plné adrenalinu. Na programu bude i vystoupení bývalého člena The Prodigy nebo koncert Prago Union.

Největší a nejstarší český závod v cliffdivingu se v prostředí zatopeného žulového lomu v Hřiměždicích uskuteční letos již po devatenácté. Stejně jako v předchozích letech si v lomu během Desperados Highjumpu dají dostaveníčko vybraní přední evropští, ale i světoví skokané do vody. Ti se utkávají ve skocích do vody z různých výšek. Konkrétně se jedná o skoky z platformy 12, 16 a od minulého ročníku také z výšky 20 metrů nad vodní hladinou. Součástí programu jsou také exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která dokáže skokany a skokanky vynést do výšky až 33 metrů. Kromě skákání klasických skoků je naplánováno také skákání ze speciální pětimetrové houpačky. V plánu je také exhibice ve splashdivingu, skoku stylových placáků z výšky větší než 10 metrů.

“Každoročně chceme pro návštěvníky připravit něco nového. Proto vždy plánujeme jinou koncepci doprovodného programu. Stejně tomu bude i letos. Chceme, aby se lidé v lomu nenudili ani minutu. Kromě účasti předních skokanů, nabídneme zajímavého zahraničního hudebního interpreta, chystáme velkou adrenalinovou zónu v zadní části areálu,” láká návštěvníky na letošní ročník Tomáš Jechort. Ke správné náladě návštěvníků přispějí i krásky z týmu Jäger Beets se zásobou ledově namražených drinků.Jak již bylo řečeno, Desperados Highjump není pouze o pasivním pozorování skokanských závodů. Mnoho aktivit v areálu si mouhou návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet pod vedením profesionálů.

Neméně atraktivní bude i hudební program. Hlavními hvězdami budou pro letošek, díky velkému úspěchu z minulého roku, anglicko-němečtí djové a producenti SMASH HIFI. Dále se fanoušci mohou těšit na přední tuzemské djs i hudební kapely. Ty se představí na několika hudebních scénách. Na hlavním Desperados airfield pódiu umístěném na louce za lomem vystoupí například legendární formace Prago Union, pražská reggae kapela Fast Food Orchestra, rapující milionář Kapitán Demo, mladý písničkář Jakub Ondra nebo DJ Friky.

Pro návštěvníky bude tradičně připraveno stanové městečko i dostatečné množství sociálních zařízení. Každoročně se pořadatele snaží vybírat kvalitní a různorodé občerstvení. V nabídce jsou tak jídla z různých částí světa i tradiční občerstvení.

Více informací najdete na www.highjump.cz.