Hudební soutěž Skutečná liga čeká finále s účastí skupiny The Primitives Group

Skutečná liga je největší tuzemská soutěž pro neprofesionální kapely všech hudebních žánrů. Aby se kapela mohla do soutěže přihlásit, musí zvládat živé hraní a mít repertoár složený z vlastní autorské tvorby. Toto unikátní soutěžní klání se letos koná již po patnácté v řadě. Finále jubilejního 15. ročníku, který kompletně probíhá pod záštitou Středočeského kraje, se odehraje v sobotu 21. prosince v pražském Kulturním domě Mlejn. Jako host vystoupí legendární kapela The Primitives Group.

Hlavním cílem letošního ročníku s podtitulem Skutečná liga Středočeského kraje je pomoci mladým talentům ze středních Čech odstartovat hudební kariéru. Za celou dobu soutěží prošlo již více než 4800 amatérských kapel. Finalisté jednotlivých ročníků se každoročně objevují nejen na pódiích po celé České republice a na Slovensku, ale třeba i na polském festivalu Woodstock, který se řadí mezi největší hudební akce v Evropě.

Finále Skutečné ligy Středočeského kraje se uskuteční v sobotu 21. prosince v pražském Kulturním domě Mlejn. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 65 kapel, z nichž 5 postoupilo až do finále. V rámci finálového klání bude mít každý ze čtyř finalistů 30 minut na to, aby si získal sympatie poroty i diváků. O vítězství se utkají kapely Free Candy, Ewenay, Hrabě Monte Crazy a Inaction. Na živo zahraje i kapela Worn Out Jacket, která je vítězem Junior Kategorie. První kapela bude vystupovat už od 14:00 hodin.

Po odehrání všech finálových vystoupení přijde na řadu vystoupení vzácného hudebního hosta v podobě kultovní skupiny The Primitives Group v čele s Ivanem Hajnišem. Ta se u nás v šedesátých letech proslavila především díky své orientaci na psychedelickou hudbu, speciálním kostýmům i líčení a pyrotechnickým efektům. Poté už odborná porota slavnostně vyhlásí vítěze Skutečné ligy Středočeského kraje pro rok 2019. Součástí finálového dne bude tradičně také vyhlášení Music Talent Awards 2019, které začne zhruba v 18:00 hodin.

Celá akce startuje už ve 14:00 hodin a vstup je zdarma.