Jak být královnou či králem a žít šťastně až navěky?

I letošní léto doprovází edukační kampaň pod záštitou Nadačního fondu Petra Koukala, tentokrát pod názvem „A ŽILI ŠŤASTNĚ…“. Nový projekt se prostřednictvím příběhu stárnoucího královského páru snaží upozornit na důležitost zdravotní prevence a zároveň demonstrovat závažnost civilizačních onemocnění, jako jsou kardiovaskulární choroby, vysoký cholesterol a diabetes.

Projekt má dvě části a s tou první se diváci mohou seznámit už během léta. Ve spolupráci s produkční společností Silk Films byl natočen krátký interaktivní film, jehož hrdiny jsou Král a Královna. „Rozhodli jsme se apelovat na veřejnost nepřímo skrze komediálně laděný příběh, s nímž se diváci mohou bez obav ztotožnit a sami mohou rozhodovat o osudech jeho hlavních hrdinů. Pohádkové zasazení umožnilo pracovat se zástupnými symboly, které každý dobře zná z dětství, ale v tomto kontextu o nich třeba nikdy nepřemýšlel,“ vysvětluje režisér filmu Jan Vejnar. Hlavní hrdiny pohádkového příběhu ztvárnila herecká dvojice Petr Vršek a Svatava Milková.

Snahou projektu je přimět širokou veřejnost, aby udělala každý den nějakou drobnost ku prospěchu svého zdraví. Není ale nutné převrátit svůj životní styl naruby, velkých změn lze dosáhnout i malým krokem. Jak si vybrat svůj příběh a dojít do šťastného konce? Několik rad najdete na webu www.azilistastne.cz, případně můžete navštívit festival a užít si projekci interaktivního filmu, během které budete mít možnost hlasováním ovlivnit vývoj příběhu. Zastihnete nás v Panenském Týnci na Aerodromu od 28.–30. 6., na Rock for People v Hradci Králové 4.–6. 7., promítat budeme také na Colours of Ostrava 18.–21. 7. a v Pardubicích během Sportovního parku 11.–13. 8 2018. Pravidelné prohlídky u lékaře zahrnující odběry krve a měření hodnot cholesterolu i krevního cukru mohou zachránit život a každý na ně má nárok zdarma jednou za dva roky.

V průběhu září pak naváže druhá část projektu v podobě on-line kampaně.

Kampaň „A žili šťastně…“ navazuje na úspěšný projekt závodních TOITOIek, díky kterému podstoupilo preventivní prohlídku 630 mužů. Celkem 16 % zúčastněných mělo zvýšenou hladinu krevního cukru, u 70 % byla diagnostikována vysoká hladina cholesterolu.

Facebook: www.facebook.com/stkprochlapy/

Webová stránka A žili šťastně: www.azilistastne.cz

Nadační fond Petra Koukala

Nadační fond vznikl v roce 2013 s cílem zviditelnit problematiku mužského zdraví jako společenského tématu, které se dotýká bezprostředně každého muže, ale i jeho blízkých a rodiny, a to s důrazem na závažná onemocnění mužů. Úsilí fondu se zaměřuje převážně na informování veřejnosti a na otevřenou diskusi o mužských nemocech s cílem připomenout, jak důležitá je pro muže zdravotní prevence. Nadační fond Petra Koukala šíří toto poselství prostřednictvím projektu STK pro chlapy a unikátní brožury s názvem Manuál pro údržbu chlapa. Ta přirovnává jednotlivá mužská onemocnění k poruchám na vozidle, aby si muži uvědomili, že by se o své tělo měli starat stejně jako o své auto.