Jaro přichází. Dejte si po zimě detox

Jaro máme všichni spojené s obnovou a znovuzrozením a detoxem. Po dlouhé zimě se začínáme probouzet, odlehčovat jídelníček a trávit více času venku. Pokud chcete vzít letošní detox opravdu důkladně, zajeďte si odpočinout do Resortu Svatá Kateřina obklopeném klidnou a nádhernou přírodou.

Pokud cítíte, že potřebujete po zimě své tělo i mysl znovu nastartovat, jsou pro vás připraveny pobytové balíčky v Resortu Svatá Kateřina. Během nich očistíte spolehlivě vaše tělo i mysl. Čeká vás vyvážená strava, cvičení jógy, pobyt ve wellness a meditace. Neopomeňte ani procházky nedotčenou přírodou, kterou je resort obklopen.

Toužíte-li po klidném jarním víkendu, zvolte si program „Jóga detox víkend“. Během tří dnů se můžete těšit na speciální detoxikační stravu včetně očistného pitného režimu, proceduru jala neti (očista nosu a dutin), ájurvédskou masáž a 5 lekcí meditační jógy. V jógové praxi je v rámci jarního detoxu vhodné zařadit cviky na podporu činnosti lymfatického systému, vnitřních orgánů a očistu jater. Zuzana Klingrová, lektorka jógy a garantka ájurvédských programů v Resortu Svatá Kateřina doporučuje pravidelně cvičit „Pozdrav Slunci“, který rozproudí vodu, krev a lymfu a energizuje nás, důležité je také neopomenout očistné dechové techniky.

Potřebujete-li delší odpočinek, sáhněte po intenzivnějším programu „Ájurvéda jóga detox“, a to na 8 až 15 dní. Ájurvéda je nejstarší systém léčení, jenž je založen na přírodních zákonech. Cílem této více než pět tisíc let staré metody není jen léčit nemoci, ale odstranit již její příčiny a nalézt fyzickou, emoční a duchovní rovnováhu. Ájurvédská strava, masáže či meditace jsou tak pro jarní očistnou kúru tou nejlepší volbou. Během jarního období se z pohledu ájurvédy zvyšuje naše olejová – hlenová dóša Kapha, je tedy dobré se vyhnout rafinovaným cukrům, sladkostem, mléčným produktům, sóji, pšenici a jídlům, které nás více zahleňují, a naopak zařadit lehčí a sušší potraviny. Po celou dobu pobytu pro vás tato speciální ájurvédska strava bude zajištěna. Součástí programu jsou také konzultace s ájurvédským lékařem a jógovým terapeutem, kteří vám sestaví procedury na míru. Samozřejmostí jei volný vstup do wellness.

TIPY ZUZANY KLINGROVÉ NA JARNÍ DETOX

Během jarního detoxu pijte pravidelně čaj z římského kmínu, koriandru a fenyklu. Je to přírodní diuretikum a pomáhá odstranit zadržovanou vodu. Pokud máte velkou chuť na sladké, zvolte namísto čokolády sušené ovoce (nesířené). Pro podporu jater zařaďte do jídelníčku hořké potraviny. Pokud vás dožene jarní únava, vyzkoušejte každé ráno kartáčování celého těla na sucho. Podpoříte tak lymfatický systém.