Prodloužený víkend je ideální na dobití baterek. Víme kde

Kontrolujete kalendář, abyste zjistili, kdy budou svátky? Pak jistě víte, že 28. říjen bude pátek. Jak nejlépe využít prodloužený víkend? Nezůstávejte zbytečně doma a vyrazte na wellness. Ať už sami, s partnerem, nebo s celou rodinou. Odpočinete si, načerpáte síly a přivezete si nevšední zážitky.

Říjen je měsíc plný barev a procházka spadaným šustícím listím navodí tu pravou podzimní atmosféru. Prodloužený víkend, který nás v říjnu čeká, tak nabízí skvělou příležitost si užít podzim plnými doušky. A až budete z procházky pořádně promrzlí, je ideální si skočit do vyhřátého bazénu nebo si dopřát příjemnou uvolňující masáž. Tohle všechno zažijete na wellness pobytu, ať už v městských lázních, nebo těch zasazených do přírody.

Kam podle Richarda Šipoše z rezervačního portálu Spa.cz Češi nejraději jezdí a o jaké služby mají zájem? „O podzimních prodloužených víkendech je tradičně největší zájem o Luhačovice a Lednici. Hosté dávají přednost nejen tradičním wellness procedurám jako bazény či sauny a masáže, ale chtějí ochutnat i dobré jídlo a zažít pohodovou atmosféru. Rozhodujícím faktorem jsou rovněž doporučení a recenze.“

Relax s dětmi v Krkonoších i na Valašsku

Foto: Spa.cz (Wellness Hotel Svornost)

Máte rodinu a přemýšlíte, kde aktivně strávit prodloužený víkend? Jeďte do Harrachova. Nadýcháte se tam nejen čerstvého horského vzduchu, ale zažijete i spoustu zábavy a poznání. Třeba v jedné z nejstarších skláren Novosad, na bobové dráze či golfovém hřišti. Pro rodiny s malými dětmi je ideální Wellness Hotel Svornost, který nabízí skvělé zázemí i pro ty nejmenší i doprovodný program. Hotel Svornost totiž pro nejmenší připravil poznávací hru s názvem Putování s příšerkami.

Foto: Spa.cz (Wellness & Spa hotel Horal)

Na Valašsku se rozhodně s rodinou také nudit nebudete. Tamější Valašské muzeum v přírodě je komplex několika souborů dřevěných staveb v Rožnově pod Radhoštěm. Okouzlí vás tu Dřevěné městečko, Mlýnská dolina s funkčním mlýnem i Valašská dědina. Na procházce skanzenem uvidíte dokonce domácí zvířata a po cestě jistě oceníte také hospůdky s tradičními valašskými dobrotami. Pokud chcete podtrhnout pohádkovou atmosféru svého pobytu, vyberte si ubytování ve Wellness & Spa hotelu Horal, který si vás podmaní svou krásnou architekturou.

Za městskou pohodou do Luhačovic a Poděbrad

Foto: Spa.cz (Boutique Hotel Radun)

Jste milovníci staveb architekta Jurkoviče? Pak se musíte vydat do Luhačovic. Toto oblíbené lázeňské město vás okouzlí. Kromě kochání se architekturou můžete navštívit Jezírko lásky, dát si do těla ve venkovní posilovně u přehrady a užít si výjimečnou gastronomii. Zapomenout však nesmíte na ochutnávku nejznámějšího přírodního pramene Vincentka. Jestli máte rádi luxus, zvolte Boutique Hotel Radun. Jeho atmosféra a pokoje vás nadchnou.

Foto: Spa.cz (hotel Central Park)

Chcete vyrazit ve dvou a zažít pravou romantiku? Pak jsou jasnou volbou Poděbrady. Prozkoumat můžete řadu cukráren, kaváren a pramenů s magickou atmosférou, anebo zkuste prohlídku města z vyhlídkového vláčku. No nezní to jako vysněné místo pro prodloužený víkend ve dvou? Ubytovat se můžete v samém srdci lázeňské kolonády v designovém hotelu Central Park. Čeká tu na vás stylová restaurace i příjemný odpočinek ve wellness.

Pokud jste si z našich tipů nevybrali, nevadí. Na rezervačním portálu Spa.cz si můžete najít pobyt přesně podle vašich požadavků a přání. A samozřejmě i v jiném termínu, než je ten říjnový.
Tagy: