Nejlepší samba na světě? Jedině v Riu!

Kostýmy pestrých barev, z nichž oči přechází. Živočišná hudba, která vás pohltí a nenechá vydechnout. Stovky tanečnic a tanečníků vlnících se v rytmu samby. To je magický a ničím nepřekonatelný Karneval v Rio de Janeiru. Buďte při tom a přitom buďte doma! Žádnou letenku nepotřebujete. Red Bull TV vás do Ria přenese.

Pokud se rádi bavíte a na žádné party nemůžete chybět, neměli byste si nechat ujít ani tuhle. Sice se koná v trochu vzdálenější destinaci, než je váš oblíbený bar nebo klub, ale zato slibuje zážitek, na který jen tak nezapomenete. Slavný Karneval v Rio de Janeiru je už za rohem! Red Bull TV bude festival po dva dny přenášet online, a tak máte jedinečnou možnost se nechat vtáhnout do bujarého veselí a společně s miliony dalších stejně naložených nadšenců zažít nenapodobitelnou atmosféru, díky níž zapomenete na vše, co se kolem vás děje.

Než se z Ria stala světová karnevalová metropole, oslavy vzniklé z dávných jarních obřadů prošly bouřlivým vývojem. Současnou podobu má na svědomí původní chudé africko-brazilské obyvatelstvo, které jí vetklo svébytný ráz a originální rytmus v podobě domácí samby – hudby i tance.

Hlavní atrakcí je bezesporu monumentální a impozantní průvod na Sambadromu, záměrně kvůli karnevalu postavenému podélnému stadionu, na němž vystupují a zároveň soutěží tanečníci v pestrobarevných kostýmech z nejlepších škol samby v Riu. Kromě Sambadromu karneval žije po celém městě, na ulicích i v barech, ale především v lidech.

Pokud chcete vidět, jak se tančí nejlepší samba na světě, pusťte si online přenos na redbull.tv 27. února od 7:00 SEČ a pokračovat můžete i druhý den 28. února ve stejný čas. Tahle party bude stát zaručeně za to.

foto: Agustin Muñoz & Dan Wilton / Red Bull Content Pool