Kapela The Snuff natáčela nové album v USA. Producentem je Steve Thompson

Pražská kapela The Snuff, fungující na scéně už osmým rokem, se nedávno vydala do amerického Nashvillu natočit nové album pod vedením fenomenálního producenta Steva Thompsona. Ten v minulosti spolupracoval s takovými kapelami jako například Guns N’Roses, Metallica nebo Korn a je držitelem osmi prestižních hudebních cen Grammy.

Mladá pražská modern – rocková kapela The Snuff má v tuto chvíli na svém kontě dvě studiová alba a nespočet odehraných koncertů doma i v cizině. Kluci nepřestávají lovit nové zážitky, a tak si loni jako první česká skupina zahráli na hlavní scéně velkého polského festivalu Przystanek Woodstock. Za sebou mají i evropské tour s americkými Ill Niño.

The Snuff před nedávnem začal zastupovat Doug Goldstein, ex manažer kapely Guns N’ Roses. Kromě něj se o kapelu stále stará i česká agentura Music Map. Všichni společně dali dohromady plán, jak by měl vypadat nový studiový materiál. Skrz nového manažera se pak kluci domluvili na spolupráci s jeho kamarádem Stevem Thompsonem, který patří k nejuznávanějším hudebním producentům a pracoval s hvězdami takového formátu jako Metallica nebo Korn.

Nové album se natáčelo v Nashvillu ve studiu House of Blues Studios. „Nedávno jsme se vrátili z USA, kde jsme dva týdny makali na finálních podobách našeho nového a doufáme, že i přelomového alba. Tomu předcházelo dlouhých pět měsíců, kdy jsme přes Skype pracovali na neskutečně našlápnutých věcech,“ řekl za kapelu frontman Marek Kučera.

Kapela zatím nechce uvádět přesné vydání nového materiálu, kvůli složitým přípravám, ale dá se očekávat, že se bude jednat až o začátek příštího roku. Každopádně prý můžeme očekávat něco úplně nového s osobitým zvukem a naprosto odlišného od předchozí tvorby. „Myslím si, že tím hodně lidí dost šokujeme“ směje se frontman kapely Marek Kučera.