Kosmetické produkty z první linie. Víte, které to jsou?

Správná péče o pleť je v těchto dnech aktuální téma, protože může být vlivem změn v každodenních návycích více zatěžována. Jak v péči o pleť ideálně postupovat, které produkty do každodenní péče nyní určitě zahrnout a kterým se naopak vyhnout?

„Nadměrné zatěžování kůže v podobě častého umývaní rukou či nošení roušek může mít nepříjemné následky v podobě různých dermatitíd,“ říká dermatoložka a skin care expertka Marionnaud, Hajnalka Méryová.Pleť pod rouškou špatně dýchá, trpí nedostatkem kyslíku, více se potí a to všechno má za následek zpomalení fyziologických pochodů a přemnožení bakterií. Různé typy pleti na to rozdílně reagují. „Záleží na typu pleti. Suchá a citlivá pokožka se vysušuje, na mastné, problematické pleti se díky okluzi zvyšuje vyrážka. Vhodná péče může takové nepříjemnosti výrazně zmírnit,“ dodává Hajnalka Méryová.

Které produkty nyní postavit do první linie?

+ Gel na čištění pleti – základem správné péče je jemný gel, který je třeba použít ideálně 2x denně.

Čistící krém – alternativou gelu může být i jemný čistící krém, které odstraňuje nečistoty z pleti a je vhodný pro citlivou pokožku.

Pěnový čistící gel Marionnaud (249 Kč)

+ Krémy a séra s obsahem kyseliny hyaluronové – bez důkladné hydratace a regenerace kůže se neobejde žádná zdravě vypadající pleť. Kyselina hyaluronová je omlazující ingrediencí, ale také jedničkou, co se týče zlepšení hydratace pleti.

Krém s kyselinou hyaluronovou Thalgo (1959 Kč)

+ Termální voda ve spreji – je příjemným doplňkem péče o pleť, který slouží k jejímu osvěžení během dne.

Osvěžující ochranný sprej Ioma (1199 Kč)

+ Pleťová maska – je dokonalým závěrem celého procesu. Ideální je dopřát pleti textilní masku s obsahem kyseliny hyaluronové a uklidňujících složek 1-2x v týdnu.

Jednorázová hydratační maska na pleť Biovéne (89 Kč)

Čemu se určitě vyhnout a proč?

Dekorativní kosmetika – BB krémy a make-upy, tvářenky a pudry

„Dekorativní kosmetiku doporučuji v těchto dnech vynechat. Ve vlhkém prostředí pod rouškou by mohlo docházet k intenzivnějšímu působení chemických látek v konkrétních produktech. Je to ideální čas nechat pleť od intenzivnějšího líčení odpočinout,“ uzavírá téma Hajnalka Méryová.

Pečující kosmetiku je možné objednat z pohodlí domova na e-shopu www.marionnaud.cz. Zákazníky čekají pravidelné atraktivní slevy a doprava nad 490 korun je zdarma.

foto: Marionnaud