Kravaťáci vs. úředníci. V Praze v pátek proběhne volejbalový turnaj za lepší svět

V Praze bude tento pátek nejspíše horko a v areálu Cinda na Císařské louce obzvláště. Naštěstí si kravaťáci, úředníci a další účastníci budou moci odložit a v klouznout do tílek, šortek či plavek. 13. srpna se totiž koná SDGs Beach Volleyball Cup Prague 2021, který chce smečovat za lepší svět.

Na turnaji družstev firem a institucí se představí třeba úředníci Ministerstva životního prostředí nebo poradci a auditoři z EY. Plážový volejbal bude spojovat nadšence z 24 týmů nejen snahou zvítězit a utužit svůj kolektiv, ale i prezentovat se závazky, k jakým se dané organizace zavázaly v oblasti udržitelného rozvoje.

„My jsme jako firma i její zaměstnanci usoudili, že nejprospěšnější budeme v oblasti podpory kvalitního vzdělávání, a tak se naši zaměstnanci pustí do výuky studentů,“ vysvětluje Lenka Vaněk, ředitelka marketingu EY, k zapojení společnosti do plnění jednoho ze 17 cílů stanovených OSN k dosažení udržitelného rozvoje.

Účast v turnaji má tak kromě teambuildingových ambicí a inspirace k udržitelnému chování i rozměr personální politiky. Účastníci vysílají signál prostřednictvím svých lidí vůči potenciálním zaměstnancům. EY tak třeba i tímto turnajem, organizovaným Asociací společenské odpovědnosti, kterým upozorňuje na svůj vzdělávací závazek, cílí na generaci, z níž se mohou rekrutovat jejich budoucí zaměstnanci nebo obchodní partneři.

„Generace dnešních dospívajících už vyrůstá s jinými hodnotovými žebříčky. Právě upřímné přihlášení se k udržitelnosti, která je reálně uplatňovaná v každodenním životě firmy, považuji za most, na kterém se můžeme s dnešními studenty potkat a vzájemně se obohatit,“ vysvětlila Lenka Vaněk motivaci účasti na pátečním turnaji v plážovém volejbale, do kterého se kromě EY zapojí týmy například ze společností Adra, Tesco Stores nebo Česká pošta.

Foto: SDGs Beach Volleyball Cup Prague 2021