Maggie Simpsonová přichází v krátkém filmu na YouTube

Maggie z legendárního seriálu Simpsonovovi má vlastní krátký film. A jeho tvůrci ho nyní volně umístili na youtube. Krátký film s názvem Simpsonovi: Maggie zasahuje byl v roce 2012 uveden v kinech v USA jako předkrm před snímkem Doba ledová 4: Země v pohybu. Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D.

Přestože byl nominován na Oscara v kategorii krátkých animovaných filmů, a kritici se nechali slyšet, že byl lepší než samotná Doba Ledová 4, povědomí o něm je v Evropě takřka nulové. Tvůrci se ale rozhodli, že toto dílo chtějí šířit mezi fanoušky žluté rodinky, a tak je tento snímek oficiálně volně dostupný na YouTube, a to pod původním názvem The Longest Daycare.

V tomto kraťasu nejsou žádné dialogy, ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo, pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. Hlavním a zároveň jediným komunikačním prostředkem malé Maggie je její již typický zvuk dudlíku, takže je tento snímek srozumitelný i bez překladu a tvůrci doufají, že si ho zamilují i lidé mimo USA.

Příběh pojednává o tom, jak se Maggie Simpsonová na den ocitne ve školce Ayn Rand Daycare Center, kde jí po řadě pochybných testů odloží do oddělení pro průměrně inteligentní. Místnost s názvem „Nothing special“ je pro Maggie utrpením. Je v ní jen pár mizerných hraček, které jsou navíc okousané od ostatních dětí, a hlavně se v ní nachází zlý Gerald. Maggie, která marně touží patřit do skupinky nadaných dětí, jejichž zázemí je plné stimulujících hraček, hudební výchovy a speciálních doplňků, naplní své poslání i tady. Před miminem Geraldem, který likviduje všechny motýly v okolí, ochraňuje osamělou kuklu, s níž naváže velice intenzivní vztah… Podaří se jí kuklu zachránit, aby se z ní mohl vylíhnout motýl?
Tagy: