Malá velká žena! Shauna Raeová představí prostřednictvím TLC svůj strastiplný životní příběh

V šesti měsících jí byla diagnostikována vzácná forma rakoviny mozku. Tu sice dokázala překonat, jenže chemoterapie, kterou musela v rámci léčby podstoupit, poškodila její hypofýzu a ona tak téměř přestala růst. Důsledkem je, že Shauna Raeová, které je dnes 22 let, měří pouhých 117 centimetrů, což je průměrná velikost osmiletého dítěte. Navzdory tomu se však snaží vést normální dospělý život. Důkaz o tom podá seriál Já jsem Shauna Raeová (I am Shauna Rae), který má premiéru v pondělí 7. února ve 21 hodin na programu TLC.

Shauna Raeová prostřednictvím seriálu představí divákům svůj nevšední život. „Když jsem se o Shauně Raeové dozvěděl poprvé, hned jsem se začal vyptávat na podrobnosti. Byl jsem fascinován jejím životem a bylo mi zcela jasné, že TLC musí její příběh nabídnout divákům,“ vysvětluje Howard Lee, President TLC Streaming and Network Originals. „Stejně jako mnoho dalších seriálů na TLC i tento je plný jedinečných výzev, kterým hlavní aktérka každodenně čelí. A to s odvahou, srdcem a pořádnou dávkou drzosti,“ doplňuje.

Navzdory svému vzrůstu je Shauna Raeová odhodlána žít, pokud možno, plnohodnotným dospělým životem. Bez ohledu na to, že okolní svět má podle všeho problém ji jako dospělou vnímat. Její chuť do života dokládá například snaha řídit automobil nebo randit s mužskými protějšky.

V naplnění životních snů Shauně pomáhá nejen osobitý smysl pro humor, ale také optimistická a podporující rodina, která pro ni chce jen to nejlepší. Někdy je to to ovšem příliš. I proto se Shauna rozhodla odstěhovat a zařídila si vlastní bydlení. Zároveň však jde o další důkaz toho, že se ve všech ohledech snaží být navzdory svému handicapu soběstačná.

Foto: TLC