Mirrors #3: V salonu Joshua se opět malovalo na zrcadla

Kadeřnický salon Joshua, který se nachází na pomezí pražských Vinohrad a Vršovic,není jen kadeřnictvím na profi úrovni, ale také místem, kde lidé jen tak nepřestávají lovit nové zážitky. Důkazem toho je i další pokračování unikátního projektu MIRRORS, který spočívá v tom, že vybraní umělci malují na zrcadla kadeřnickými barvami.

Dalším umělcem, který se rozhodl postavit před zrcadla s pomyslnou paletou a zapojit svojí fantazii a kadeřnické barvy L’OREAL, je ilustrátorka Eliška Podzimková. Eliška se tak stala již třetí umělkyní, která se před zrcadla v salonu Joshua postavila, aby zde kreativně ztvárnila své představy. Dříve si již malování na zrcadla v rámci akce MIRRORS vyzkoušela malířka Léna Brauner a zpěvačka Aneta Galis.

Eliška s kadeřnickými barvami pracovala poprvé, aplikovala je na zrcadlo, kde sledovala jejich nevyzpytatelnost a chemické reakce.  Nakonec se barvy rozhodla využít především jako jakési lepidlo – pojidlo její fantazie a toho co v salonu našla. Pro Eliščinu práci je typické, že dokresluje svět zachycený na fotografii a tak reaguje na věci a situace, které vtipně dotváří a komentuje. Jak se ale popasovala s nezachytitelným odrazem v zrcadle? Můžete se podívat zde:

O tom, že se v salonu Joshua stále něco děje svědčí i další  akce v POP UP galerii salonu, který se  v období od 29.11. do 23.12. promění v showroom originálního oblečení Very Mary z ostrova Bali. Slavnostní vernisáž proběhne ve středu 29.11. od  19:00 hodin.

Sledujte Instagram @salonjoshuahair, kde se dozvíte, co se aktuálně děje nebo www.joshua.cz.