V Milovicích včera odstartoval největší drum & bassový festival světa Let It Roll 2023

V prostorách bývalého vojenského letiště Boží Dar ve středočeských Milovicích ve čtvrtek začal festival Let It Roll 2023. Návštěvníky největšího drum & bassového festivalu na světě přivítalo příjemné letní počasí a nabitý hudební program, v rámci kterého vystoupilo několik desítek interpretů z celého světa.

Na otevření hudebního areálu festivalu v 16:00 čekaly stovky nedočkavých návštěvníků a celkově se v areálu v průběhu prvního večera vystřídalo na 20 000 fanoušků žánru. Spousta z nich každoročně míří právě do Milovic, a to z více než 100 zemí světa.

Foto: Let It Roll

Programu prvního večera vévodily sestavy několika známých zahraničních hudebních vydavatelství – britské giganty UKF a Hospital Records doplnily alternativní značky Symmetry Recordings, a také holandští Blackout Music. Vrcholem čtvrtečního programu bylo vystoupení jednoho z nejúspěšnějších producentů žánru, britského Wilkinsona. K němu se přidali i další zahraniční hvězdy jako Black Sun Empire, Fox Stevenson, London Elektricity, Metrik nebo Modestep. Hudební produkce pak probíhala na 6 různých designových pódiích, díky jejichž netradičnímu vzhledu se proslavil po celém světě.

Festival kromě bohatého hudebního programu, v rámci kterého se vystřídá přes 240 umělců, nabízí i pestrý odpolední doprovodný program, od netradičních sportů a organizovaných pohybových aktivit, až po odpočinkovou zónu a wellness.

Foto: Lenka Hradilová

Další tisíce návštěvníků navíc pak festival očekává dnes, páteční večer totiž láká na otevření obřího hlavního pódia, kde kromě vystoupení hlavních hvězd v čele se Sub Focusem, britskou dvojkou Koven a rakouskou čtveřicí Camo & Krooked B2B Mefjus & Daxta, proběhne také proslulá festivalová Opening Ceremony. Hudební areál se dnes otevírá již ve 14:00 a program bude probíhat až do sobotních 6:00.

Let It Roll 2023 pokračuje až do nedělního rána, vstupenky na zbylé dny je možné zakoupit na místě.