Na Eurosportu se představí nový seriál dráhové cyklistiky. Fanoušci se mohou těšit na UCI Track Champions League

V rámci vysílání úvodní sezóny UCI Track Champions League na platformách Discovery po celé Evropě se představí nejvýznamnější jména tohoto sportu. Eurosport, Eurosport app a GCN+ budou vysílat živé přenosy z každého z pěti kol nového seriálu, v němž se představí 72 nejlepších dráhových cyklistů světa.

Celoevropské vysílání z UCI Track Champions League je jako „kdo je kdo“ ve světě dráhové cyklistiky, protože na start se postaví řada olympijských medailistů a mistrů světa. Součástí přenosů bude i bezkonkurenční tým expertů Discovery – vysoce respektovaná Orla Chennaouiová bude každé kolo uvádět spolu s šestinásobným olympijským vítězem Sirem Chrisem Hoyem a dvojnásobnou olympijskou vítězkou Kristinou Vogelovou, kteří budou miliónům cyklistických fanoušků během tříhodinových živých přenosů nabízet své odborné analýzy.

Laura Kennyová a Jason Kenny – nejúspěšnější olympijský pár v historii dráhové cyklistiky, který má na svém kontě neuvěřitelných 12 zlatých medailí – budou v každém z pěti kol série na velodromech a nabídnou své postřehy k dramatickému průběhu večera.

V UCI Track Champions League se na dráze v pěti kolech ve čtyřech zemích utkají ti nejlepší v dosud nevídané podobě. Mužská i ženská liga budou rozděleny na dvě části, čímž vzniknou šampionáty ve sprintu a vytrvalosti. Představí se v nich nejrychlejší jezdci na světě, mj. Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Maximilian Levy, Katie Archibaldová a Lea Friedrichová.

Discovery nebude seriál pokrývat pouze živými přenosy z velodromů, ale také v týdenním pořadu Eurosportu The Cycling Show, v němž představí nadcházející závody a ohlédnutí za tím nejlepším z dráhových akcí. Eurosport.com nabídne nejnovější zprávy a pohledy na tento nový vzrušující koncept. Další analýzy zajistí Discovery prostřednictvím specializované cyklistické platformy Global Cycling Network. Discovery tak nabídne fanouškům komplexní 360stupňový pohled na UCI Track Champions League, neunikne jim žádný z klíčových příběhů každého kola seriálu.

Scott Young, SVP Content and Production, Discovery Sports: „Neexistuje příliš mnoho příležitostí, jak pomoci utvářet vnímání nové sportovní soutěže světové úrovně. Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme tento skvělý nový koncept přiblížit milionům fanoušků po celé Evropě prostřednictvím mnoha našich platforem. Máme skvělou příležitost spolupracovat s UCI na vytvoření něčeho svěžího, nového, dynamického, něčeho, co bude předzvěstí nové éry dráhové cyklistiky.

Během následujících šesti týdnů se budeme snažit inovovat a vyprávět nejzajímavější příběhy, využívat zdravého soupeření na dráze a vytvářet obsah, který fanoušky skutečně zaujme – ať už prostřednictvím našeho mimořádného týmu expertů, digitálního obsahu nebo samotných živých přenosů. Především chceme, aby to byla zábava – možností je nekonečně mnoho.“

Společnost Discovery a UCI v březnu 2020 poprvé oznámily, že zahájí spolupráci na spuštění UCI Track Champions League s cílem vytvořit krátký, dynamický a atraktivní formát. Rozdělení finančních odměn bude shodné pro cyklisty i cyklistky v rámci závazku k rovnosti ve sportu a v souladu s politikou UCI ve všech jejích soutěžích.

UCI Track Champions League startuje na Eurosportu 6. listopadu. Tříhodinový živý přenos z prvních závodů na Mallorce na Velodrom Illes Balears začíná na E1 v 18:45. UCI Track Champions League budou na Eurosportu v ČR komentovat Štěpán Straka, Martin Hačecký a Josef Kratina.

Program UCI Track Champions League:

  1. listopadu

Mallorca / Velòdrom Illes Balears

  1. listopadu

Panevėžys / Cido Arena

  1. prosince

Londýn / Lee Valley VeloPark

  1. prosince

Londýn / Lee Valley VeloPark

  1. prosince

Tel Aviv / Sylvan Adams National Velodrome

Foto: Eurosport