Návrhář Rick Owens se podepsal pod novou siluetu ikonických tenisek Converse

CONVERSE se znovu spojil s vlivným americkým návrhářem Rickem Owensem a představil novou siluetu Chuck 70, která si hraje s klasickými detaily této slavné siluety, a i přes minimalistickou estetiku ji propůjčuje rebelskou drzost.

Ricka Owense není třeba představovat. Jeho návrhářskou kariéru provází touha hrát si s formou a funkcí klasického oblečení a transformovat ho skrze inovativní optiku do něčeho nadčasového, co každý chce. V rámci spolupráce vznikly dva modely, které doslova přešly z módního mola pařížského FW22 přímo do obchodů. Obě verze DRKSTAR Chuck 70 Hi v černé barvě, tak i nižší bílá, nesou typické znaky tvorby Ricka Owense.

“Pohrál jsem si s klasickými Chuck Taylor a hodil na ně přehnanou podrážku a vyztuženou špičku. Chtěl jsem jim dát víc bombastický rozměr. Prodloužení jazyka byl další způsob, jak jim dát nového ducha a protáhnout je více do prostoru. Kdokoliv mě zná, tak okamžitě vycítí můj záměr vyvolat s tímto modelem drama.” Rick Owens.

Foto: CONVERSE

Vznikla tak dramatická, a přitom velmi minimalistická silueta Converse Chuck Taylor 70, vyrobených ze solidní bavlněné tkaniny ve dvou nejslavnějších Converse barvách – v černé a v bílé. Výrazné prošívání dává oběma modelům cool kouzlo včetně viditelného loga na prodlouženém jazyku. Novodobý nenucený luxus.

V prodeji bude limitované kolekce od 22. února pouze v Converse obchodě v Chodov Westfield a ve Footshopu.
Tagy:   ,