Nejdřív Australian Open, teď Laver Cup. Eurosport si pojistil další tenisový obsah

Společnost Discovery Sports podepsala desetiletou smlouvu na exkluzivní vysílání Laver Cupu v celé Evropě v letech 2021 až 2030, čímž dále rozšiřuje svou komplexní nabídku tenisu světové úrovně.

Discovery Sports zajistí vysílání Laver Cupu pro široké publikum v celé Evropě prostřednictvím svého portfolia kanálů a digitálních platforem včetně Eurosportu a streamovacích služeb discovery+ (zatím nedostupná v ČR) a Eurosport Player.

Turnaj se poprvé konal v roce 2017. Pořádá ho společnost TEAM8, jejímž spoluzakladatelem je Roger Federer, a byl pojmenován po jedenáctinásobném grandslamovém šampionovi Rodu Laverovi. V Laver Cupu proti sobě nastupuje šest nejlepších tenistů z Evropy proti šesti jejich kolegům z ostatních kontinentů světa. Jedinečný třídenní turnaj zaujal tenisové fanoušky po celém světě a od svého uvedení se stal netrpělivě očekávanou událostí v tenisovém kalendáři.

Laver Cup se stává součástí rozsáhlého portfolia tenisových práv společnosti Discovery Sports, které v České republice a na Slovensku zahrnuje také přenosy ze všech grandslamů, rozsáhlý seriál turnajů ATP Tour a tenisové vysílání z olympijských her.

Nová dohoda následuje po přelomové desetileté smlouvě společnosti Discovery Sports s Tennis Australia o exkluzivním vysílání Australian Open v Evropě nejméně do roku 2031. Tím se prodlužuje spolupráce Eurosportu s prvním grandslamovým turnajem sezony, která začala v roce 1995, a zároveň se dále posiluje pověst Eurosportu jako domova tenisu.

Jsme rádi, že můžeme navázat na naši nedávnou dohodu o vysílání Australian Open na dalších deset let a uzavřít i tuto desetiletou smlouvu, která přinese Laver Cup divákům v celé Evropě. Discovery má za sebou osvědčené výsledky ve vysílání přenosů z největších tenisových turnajů pro celoevropské publikum. Využíváme rozsáhlých zkušeností a prvotřídních technologií k vyprávění nejzajímavějších sportovních příběhů. Těšíme se, že – jako důvěryhodný partner Laver Cupu – dále rozšíříme divácký dosah turnaje,” vyjádřil se k podepsané dohodě Andrew Georgiou, sportovní ředitel Discovery.

Podobně se vyjádřil i zástupce druhé strany Tony Godsick, generální ředitel TEAM8 a prezident Laver Cupu. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společnostmi Discovery Sports a Eurosport na této přelomové desetileté dohodě, která přinese Laver Cup tenisovým a sportovním fanouškům v celé Evropě. Evropa je v mužském tenise velmocí, protože Team Europe vyhrál všechny tři dosavadní ročníky Laver Cupu, a je pro nás také rozhodujícím publikem, které chceme oslovit. Společně s Eurosportem se těšíme, že ještě tento měsíc oslovíme fanoušky Laver Cupu na všech platformách – Laver Cup 2021 v Bostonu se hraje již příští týden,” sdělil.

Společnost Discovery Sports získala exkluzivní práva na Laver Cup jako uznání za své osvědčené výsledky v rozšiřování divácké obce největších světových tenisových soutěží. V roce 2021 sledoval Australian Open rekordní počet diváků prostřednictvím Eurosport App a nárůst návštěvníků digitálních platforem během turnaje dosáhl 61 %.

Laver Cup se v roce 2021 uskuteční od pátku 24. do neděle 26. září v americkém Bostonu a Team Europe na něm bude obhajovat vítězství z roku 2019 v Ženevě. Team Europe povede v roli kapitána Björn Borg společně s Thomasem Enqvistem a v jeho barvách nastoupí Daniil Medveděv (2. na žebříčku ATP), Stefanos Tsitsipas (3), Alexander Zverev (4), Andrej Rubljov (5), Matteo Berrettini (7) a Casper Ruud (10).

Za Team World nastoupí: Félix Auger-Aliassime (11), Denis Shapovalov (12), Diego Schwartzman (15), Reilly Opelka (19), John Isner (22) a Nick Kyrgios (95). Kapitánem světového výběru je John McEnroe, jeho zástupcem Patrick McEnroe.

Foto: Eurosport