Nosili byste si v kabelce skleněné brčko kvůli ekologii? Český pár ho vyvinul

Myslet ekologicky se nosí. Vlastní hrnek na kávu či čaj, aby se snížila spotřeba papírových a plastových kelímků, je dnes už běžný. A co vlastní brčko, když je dnes po kelímcích dalším symbolem zla, které pácháme na životním prostředí?

Kateřina Lenochová s MarkemMlnaříkem, finalisté podnikatelské soutěže T-Mobile Rozjezdy, přišli s nápadem vyrábětskleněná brčka s hravým jménem Steeblo.„Chtěli bychom, aby si lidé nosili své brčko stále s sebou, stejně jako si dnes nosí plátěné tašky na nákupy nebo kelímky na kávu.“

Ekologická brčka jsou vyrobena z českého borosilikátového skla, jsou rovnocennou náhradou těch plastových. Sklo je zdravotně nezávadné, neovlivňuje chuť nápoje anevadí mu teplo ani chlad a. Brčko po použití může putovat do myčky, případně ho umyjete v ruce přiloženým kartáčkem. Borosilikátové sklo je navíc prakticky nerozbitné, a tak se o něj nemusíte bát v nápoji, myčce ani v kabelce. Skleněná brčka jsou proto vhodná i do větších provozů, kaváren či barů. Navíc elegantní skleněná náhrada bude v koktejlech nebo limonádách působit efektně.

Skleněná brčka Steeblo jsou k dispozici hned v několika designech, různých délkách i průměrech, vhodných pro pití vody, kávy, smoothies i koktejlů. Najdete mezi nimi i brčka zahnutá, s vroubky i bez, oblíbená zejména mezi dětmi. Můžete vybírat i z různých textilních, dřevěných i korkových obalů, brčka se tedy mohou stát stylovým a aktuálním dárkem. Navíc koupí skleněného brčka Steeblo přispějete na ochranu mořských želv.

U brček ale tento mladý pár podnikatelů nezůstal.Nově svým zákazníkům nabízí ekologické, znovupoužitelné dřevěné příbory, které se stanou ideálním parťákem na cestách, food festivalech nebo třeba piknicích. Příbory jsou ručně vyráběny v Čechách z ořešákového dřeva. Navíc je každý příbor ručně vykreslen, takže co příbor, to originál.

Kompletní nabídku originálních skleněných brček Steeblo najdete na www.steeblo.cz. Jejich ceny začínají na 79 Kč.