Petr Kopfstein prolomil černou sérii, v Rakousku skončil pátý

“Pátého místa si cením skoro jako vítězství,” komentuje výsledek závodu Red Bull Air Race v Rakousku Petr Kopfstein. Karlovarský pilot konečně prolomil černou série a postoupil do semifinále, ve kterém sice podlehl pozdějšímu vítězi šesté zastávky leteckého mistrovství světa, ale s výsledkem je spokojený.

“Po všech dosavadních devátých místech je výsledek ve Vídeňském Novém Městě velký posun,” pochvaluje si Petr Kopfstein. Díky zisku šesti bodů mu nyní v celkovém hodnocení šampionátu patří desáté místo a má stejně bodů jako devátý Juan Velarde a na osmého Matthiase Dolderera ztrácí pouhý bod.

Právě německý závodník se mu v Rakousku postavil do cesty jako první. Petru Kopfsteinovi se vůbec nepovedla kvalifikace, obsadil předposlední místo a naopak Dolderer se v ní umístil druhý. “Věděli jsme, že když Matthiase dosteneme pod tlak, tak riskuje a chybuje. To se povedlo, i když jsme neměli nijak zvlášť rychlý čas,” říká Petr Kopfstein.

V Round of 8 se postavil proti druhému Čechovi v mistrovství světa Red Bull Air Race Martinu Šonkovi. A i když se mu podařilo zrychlit skoro o vteřinu, bohužel to nestačilo a brána finále mu zůstala uzavřená.

Do Dolního Rakouska se nebeská formule 1 vrátila po mnoha letech, v nedalekém Zeltwegu se v červnu roku 2003 uskutečnil vůbec první závod Red Bull Air Race. Díky blízkosti od českých hranic se do Vídeňského Nového Města vypravily i stovky českých fanoušků, kteří hnali své oblíbence za výsledkem.

Další závod se uskuteční už začátkem října v Indianapolis nad ikonickým automobilovým okruhem. Poslední zastávka piloty čeká v polovině listopadu v Dallasu nad další vyhlášenou motoristickou tratí. “Na příští závod se budeme snažit připravit ještě líp, abychom po posledním závodě sezony skončili v první polovině,” slibuje Petr Kopfstein fanouškům.