Pouze 56 lahví v Česku. Nový Jägermeister zrál v sudu 26 let

Světově proslulá značka Jägermeister představila produkt, který mění její historii. V limitované edici pouze 56 designových lahví pro Českou republiku představila likérka 26 let odleželý Jägermeister s názvem “9556 nights of Exploration”. Cena lahve je 13.560Kč a součástí je také NFT kód, díky kterému získá zákazník přístup k originálnímu uměleckému dílu berlínského umělce Maga Dovjenka. Celkem bylo nalahvováno 2500 lahví, které jdou do prodeje po celém světě. 

Celý příběh neobvyklé lahve populárního likéru vznikl před více než 25 lety ve Wolfenbüttelu, německém městečku, kde se v roce 1935 Jägermeister zrodil. Jednalo se o jednorázový experiment Dr. Güntera Findela, zetě zakladatele Curta Masta. Ten nechal zapečetit sud s číslem 146, který od té doby zůstal prakticky netknutý. Protože klasický Jägermeister zraje v dubovém sudu pouze několik měsíců, vznikl unikátní nápoj. 

Při 40% obj. alkoholu má tento limitovaný bylinný likér o něco vyšší obsah alkoholu než tradiční Jägermeister (35 % obj. alkoholu). Vychází z originálu bylinné receptury a nabízí jemnou sherry vůni připomínající kandovaný pomeranč. Vzhledem k delší době odpočinku likéru v sudu vznikla unikátní chuť, která překvapí ovocným akcentem, karamelovým a vanilkovým aroma. Dlouhé zrání v dubovém sudu také zanechalo netradiční chuť. Důležitý je také způsob podávání, který odbočuje od klasického ledově namraženého panáka. “9556 Nights of Exploration” se pije v pokojové teplotě a vychutnává se pomalu.

Oranžový obal limitované lahve je inspirován sférou umění, kterou značka dlouhodobě podporuje. Právě umělecká díla a jejich přepravní boxy byly inspirací pro tvůrce obalů, který skrývá něco, čeho si ve Wolfenbütelu považují také za umělecký kousek. Každý dřevěný box je ručně vyroben a dřevo pochází přímo z domovského města. Unikátní balení je k dostání exkluzivně a pouze na www.jagermeister.cz 

Jägermeister je nejznámější prémiový bylinný likér současnosti a byl uveden na trh v roce 1935 Curtem Mastem. Receptura, kterou vyvinul tento vášnivý lovec a inovátor je nezměněná dodnes a v současné době znají přesné složení nápoje pouze jednotky osob na světě. Jägermeister se tradičně vyrábí výhradně v malém městě Wolfenbüttel v severním Německu, takže každá láhev, kterou lze najit na pultech a v regálech na všech kontinentech, projela bránou likérky v Německu. V roce 2022 byla značka s jelenem nejprodávanějším bylinným likérem na světě s celkovým prodejem 120,7 milionů 0,7litrových lahví. Rodinná firma zaměstnává po celém světě kolem 1000 lidí. Od roku 2020 je součástí portfolia značky také Teremana, značka tequily, kterou založil hollywoodský herec a podnikatel Dwayne Johnson a GIN SUL, který se vyrábí v Hamburku-Altoně.