Prago v novém, ale stále skvělém kabátě nadchli zaplněné Rock Café!

V sobotu 21. ledna v pražském Rock Café se pro pražskou rapovou stálici Prago Union udál historický okamžik. Doslova nový start, ovšem na stále pevných základech.

Prago se totiž po několika letech představili naživo poprvé bez své dvorní multiinstrumentalisté sebranky Champion Sound v jejímž čele dlouhodobě hnízdí od pána boha nadaný Radimo. Katovi s Marem ovšem stále kryjí záda Oliver Lipenský za bicími a za basou Ondřej Hauzer, které ovšem nyní doplnil mistr strun a produkce všeho druhu Yarda Helešic.

autor: Honza Pelikan

Nyní se ovšem vraťme k Prago samotným. Ti se mohli těšit na naprosto natřískaný sál, který na Národní třídu opět přilákal hudební fanoušky všeho druhu. K vidění byli ortodoxní rapeři, synové a dcery, ale návštěvníci ve věku jejich rodičů, nebo vyznavači na pohled hodně odlišných žánrů, jakými jsou metal nebo techno. Prago Union jsou prostě formace, která táhne a slovy šéfa fotbalového svazu má sílu „propojit nepropojitelné“.

autor: Honza Pelikan

Formace jako vždy strhla publikum k hlasitým projevům, kdy bylo místo slyšet více obecenstvo, než Kata a dokázala, tak že jejich songy, již dávno zlidověly. A je defacto úplně jedno, jestli se jedná o songy z dnes, již kultovních desek HDP a Dezorient Express nebo aktuálního počinu Smrt Žije.

autor: Honza Pelikan

Jedno je jisté, v Rock Café to žilo pořádně, Prago „Pyčo“ se se změnou sestavy popasovali na výbornou a můžeme se dozajista těšit na novou, svěží a naději plnou budoucnost této žijící legendy českého rapu!

autor: Honza Pelikan