První měsíce po narození miminka jsou nejnáročnější. Dětské balíčky mohou maminkám ulehčit

Dětské plenky, vlhčené ubrousky či speciální balíčky se vzorky kosmetiky určené pro péči o miminka v praktickém cestovním balení. To vše darovalo Tesco 150 000 českých maminek, aby jim pomohlo v průběhu prvních dní a týdnů po narození děťátka. Maminky si tak mohly samy vyzkoušet oblíbené výrobky privátní značky Tesco Fred & Flo.

„Darováním balíčků jsme chtěli pomoci a zároveň i potěšit maminky v prvních dnech a týdnech po narození miminka, protože chápeme, že právě toto období patří k těm nejnáročnějším. Uvědomujeme si, že rodičovství přináší mnoho radosti, ale také je pro maminky výzvou. A proto jim chceme situaci usnadnit, jak jen je to možné. Naše oblíbená řada kvalitních produktů Fred & Flo byla vyvinuta tak, aby maminkám přinesla vše, co potřebují – od plenek, toaletních potřeb, vlhčených ubrousků, až po užitečné příslušenství pro maminku i miminko. Těší nás, že české maminky si výrobky Fred & Flo oblíbily a v obchodech Tesco je vyhledávají stále častěji,“ říká Lenka Kučerová, manažerka vlastní značky Tesco Fred & Flo.

Gynekologové rozdali v tomto roce více než 100 tisíc balíčků se vzorky kosmetiky Fred & Flo pro péči o miminka, které jsou vhodné i na cestování.

Plenky vlastní značky Tesca Fred & Flo mohlo využít za posledních 12 měsíců ve dvou desítkách porodnic v Česku více než 30 tisíc maminek.

V nejbližších měsících si budou moci maminky v Česku také zadarmo vyzkoušet oblíbené vlhčené ubrousky Fred & Flo. Tesco připravilo pro maminky více než 50 tisíc balení vlhčených ubrousků v rámci distribuce balíčků Happy Baby do gynekologických ambulancí.

„Ve Fakultní nemocnici Brno se narodí více jak 6000 novorozenců ročně. Velmi jsme proto uvítali pomoc Tesca, které nám dodává jednorázové pleny Fred & Flo. Používáme je jak u donošených, tak lehce nedonošených novorozenců. Pokožka narozeného miminka je vystavena mnoha faktorům, které mohou vyvolat u dítěte alergii. Je třeba při péči volit uvážlivě materiály či kosmetiku, které jsou v přímém kontaktu s kůží. U plenek Fred & Flo jsme se s nepříznivou reakcí na pokožce nesetkali. Dar je nejen velkou finanční pomocí pro mámy čerstvě narozených dětí, ale i dobrým tipem a pomocí při výběru alespoň pro úplný začátek,“ dodává Pavla Opálková, vrchní sestra novorozeneckého oddělení FN Brno.

Vlhčené ubrousky značky Fred & Flo obsahují přirozené výtažky z aloe vera a heřmánku. V nabídce jsou i ekologičtější verze s obsahem olivového oleje a vitamínem E na uklidnění dětské pokožky ze 100% přírodní bavlny. Ubrousky jsou vyrobené ze 100% přírodních vláken, bavlny a viskózy. Jsou dostatečně jemné pro dětskou pokožku novorozenců a mají vyvážené pH. V nabídce Fred & Flo najdou zákazníci Tesca například i výrobky určené pro mimořádně citlivou pokožku.

Plenky Fred & Flo přinášejí speciální tříkanálkovou technologii pro udržení komfortního sucha v plence, která dokáže rychle odstranit vlhkost a zabránit jejímu zadržování na jednom místě. Navíc plenky ve verzi Premium poskytnou až 12hodinovou absorpční ochranu. Disponují také indikátorem vlhkosti a materiálem hedvábným na dotek.