Richard Dorfmeister se vrací do Prahy na klubové vystoupení

Kdykoliv se za mixážním pultem mihne silueta vídeňského producenta Richarda Dorfmeistera, můžete si být jisti, že uslyšíte set, kterým vás provede nemalou částí historií taneční hudby. A to vše s takovým zaujetím, že budete až překvapeni, jak to v jeho společnosti rychle uteklo. Přesně tak tomu bylo téměř před 4 lety, kdy vystoupil ve vyprodané Klubovně 2. patro poprvé.Na místo činu se Richard vrátí 7. března s příslibem dalšího velmi speciálního hudebního příběhu. Kapacita pro toto exkluzivní vystoupení je pouze 300 osob.

Kruder & Dorfmeister
Společné dvě hudební dekády s Peterem Kruderem odstartovalo v roce 1993 EP G-Stoned, obsahující také skladbu HighNoon, ve které si oba producent pohrávali s jemností breaků a basů a chytlavou downtempovou náladou. Po DJ-Kicks pro !K7 Records následovalo v roce 1996 The K & D Sessions, jedno z nejzásadnějších elektronických alb 90 let, jehož vysoké prodeje byly zajímavým protipólem všem popovým trhákům, které v té době vévodily hitparádám. Jejich cestu nikdy nezkřížily velké labely, naopak dále budovali své vydavatelství G-Stone Recordings, které je jen o rok mladší než duo samotné.

Tosca
Druhý stěžejní hudební projekt založil Richard s Rupertem Huberem, a vedle uskupení Kruder & Dorfmeister fungoval po několik let skoro paralelně. Styčným bodem byl label G-Stone Recordings a samozřejmě fanouškové, kteří měli měli v oblibě oba projekty. Od alb Opera, Suzuki a Dehli9, které patří do zlatého donwtempového fondu, se později přesunuli více do ambientu a k živým nástrojům, které daly melancholickým skladbám ještě větší naléhavost.

Oba projekty jsou nyní opět aktivní a ten několikaletý čas zrání, než se opět dostaly na pódia v live setech nebo v koncertním podání, jejich hudbě rozhodně prospěl. To však neznamená, že by jejich členové zaháleli.Naopak.Právě Richard Dorfmeister patří mezi ty nejaktivnější a z slyšet jeho téměř třicetiletou hudební zkušenost v podobě dýdžejského setu je vždy skvělý zážitek.

Záznam pražského vystoupení z roku 2016: