Studio DRAWetc. spouští přihlašování do 4. ročníku ilustrátorského souboje RAW Art Wrestling

Mezinárodní soutěž vizuálních umělců RAW 2017 – 2018 startuje 15.11. prvním kvalifikačním on-line kolem, chce oslovit všechny talentované lidi, pro které je ilustrace profesí, předmětem studia nebo i (zatím jen) koníčkem. RAW Art Wrestling vyvrcholí velkou bitvou – opět soupeří umělci analogoví, kteří kreslí štětcem, sprejem či uhlem versus tvůrci používající digitální techniky. Tentokrát se soutěžící nově zařadí do kategorií Illustration, Character design, Comics nebo Speed sculpture (sochařina fyzická i virtuální). Pětičlennou porotu tvoří výhradně odborníci z branže: antverpský ilustrátor DZIA, čerstvý autor největšího murálu v ČR, Vladimír Strejček, zakladatel studia DRAWetc. a průkopník autorských práv pro kreslíře v ČR, Ilona Polanski, jedna z nejúspěšnějších komerčních ilustrátorek u nás, Michal Ivan, koncept artista působící v Berlíně a Daniel Špaček, špičkový freelance ilustrátor s dvacetiletou praxí.

Vítězové si kromě zážitku či nových možností zajímavé spolupráce (nejen) se studiem DRAWetc. odnesou grafický tablet Wacom, světovou špičkou pro všechny, kteří se chtějí kreativně vyjádřit.

Finále RAW Art Wrestlingu vyvrcholí velkým celodenním eventem s workshopy i stodvacetiminutovým zápasem, na kterém se potkají soutěžící, porota i diváci na živo na jaře 2018. Od 15.11. ale pořádající studio DRAWetc. sbírá talenty ve třech kvalifikačních kolech, na které se lze přihlásit odkudkoli na jejich on-line kanálech. Všechny odevzdané práce na konkrétní téma oboduje pětičlenná odborná porota.

„Prvními třemi online koly chceme zjednodušit přihlašování do soutěže i s ohledem na to, že letošní RAW má mezinárodní přesah – těšíme se na originální tvorbu nových talentů nejen z Česka a Slovenska, ale i z Německa, Polska, atd. Platforma RAW je dobrý startovní můstek pro seznámení se naživo se scénou ilustrace a k učení nových věcí,“ říká Hanina Větrovcová.

„Za čtyři roky trvání soutěže jsme díky RAWu potkali spoustu úžasných lidí a umělců, se kterými je radost spolupracovat. Příkladem může být mladý grafik Longyi, se kterým jsme navázali spolupráci poté, co vyhrál 2. ročník RAW za digital,“ komentuje Vladimír Strejček za své studio DRAWetc. “Longiy s námi spolupracoval například na kampani k výročí 125 let fotbalového klubu Slavia Praha, jeho velkoformátové portréty fotbalových legend zdobí stadion v Edenu.”

„RAW ilustrátorského studia DRAWetc. je projekt, který přitahuje špičku mezinárodní ilustrátorské scény. A u toho nesmí grafické tablety Wacom chybět,“ uvádí Jeroen van’t Hoofd ze společnosti Wacom, která drawčí RAW podporuje od samých začátků, od roku 2014.

Link na web RAW, přihlašování – http://www.r-a-w.cz/

Facebook:

https://www.facebook.com/RAWbyDrawetc/

Instagram:

https://www.instagram.com/rawartwrestling/