Trio IMPRA přiveze do Prahy další porci divadla bez hranic

Herecko-improvizační uskupení IMPRA už od března korzuje po republice s aktuální tour Imprassionismus. Další zastávka se uskuteční v Praze, kde si trojice talentovaných mladých umělců v pondělí 18. června poprvé zahraje Uprostřed holešovického Vnitroblocku.

Uskupení IMPRA tvoří dva herci (Hanny Firla a Ondřej Král) a multiinstrumentalista (Igor Ochepovsky). Jejich představení vznikají přímo na jevišti před zraky diváků. Nemají předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru, kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit.

„Nemáme scénář, nemáme nic. Až společné napojení a energii přímo na jevišti. Nesmírně důležitý je také prostor a diváci v něm. Tohle všechno nám napoví, o čem představení bude. Jsem hodně zvědavý na to, jak se nám bude hrát Uprostřed Vnitroblocku. Myslím, že to tam bude mít hodně specifickou atmosféru, a že jen tak nepřestaneme lovit nové zkušenosti a zážitky,“ říká Hanny Firla.

Kluci společně vystupuje již tři roky. Za tu dobu stihli vyrazit už na 6 celorepublikových tour a v rámci nich odehrát více než 200 představení. Na konci loňského roku si navíc poprvé vyzkoušeli i hraní za hranicemi České republiky a Slovenska. Stalo se tak v Drážďanech na festivalu Cargo Theatre 2017, kde se objevili hned v roli headlinera.

V současnosti korzují po republice s jejich aktuální tour s názvem Imprassionismus, ke které vydali i čtyřbodový manifest. Shrnují v něm, o čem letošní tour je. Vychází z jádra lidské přirozenosti a umělci se obrací a vrací ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. „Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených,“ hlásá poslední bod jejich manifestu.

Pokud se chcete na vlastní kůži přesvědčit o tom, jak trojice improvizátorů umí přenášet emoce, dorazte v pondělí 18. června do Uprostřed Vnitroblocku v pražských Holešovicích. Představení začíná v 18:30 hodin. U vstupu bude pro každého připraven welcome drink od krásek z týmu Jägerbeets. Po skončení bude následovat afterparty, kde zahraje DJ Forrest Pine.

Kapacita prostoru je omezená, tak neotálejte s koupí vstupenek. Více o předprodeji naleznete na FB stránce IMPRA.