Mosh-pit na house music – Kong&Gratts

Že nelze vytvořit pořádný mosh-pit na akci s elektronickou hudbou? Tak to se šeredně mýlíte, a proto byste měli zamířit přímo do klasicistní vily na Štvanici, jedinečně umístěné přímo u řeky, kde se odehraje jedna z prvních akcí Ville Kulla.

V duchu zachovaní tradic nabízí VILA Štvanice kulturně-hudební program stejně jako před 100 lety – i tehdy byla totiž vyhledávaným místem kde se pořádaly denní i noční taneční zábavy.

Ville Kulla přináší hudební seanci ve stylu Boiler Room – party konceptu, kde se smazává fyzická hranice mezi interpretem a posluchačem. Kolem DJů poskakuje tančící dav stejně uvolněně, jako by se to celé odehrávalo u někoho v obýváku.

První Ville Kulla party představí našláplou dvojku Kong (https://www.facebook.com/kong.dj/) & Gratts, (https://www.facebook.com/gratts.dj/) dva Belgičany nesmířlivě kázající house, kteří si ujíždějí na všem od analogového raw zvuku, technu, až po italské disko. Jak sami říkají: „Jasně, hudba je pro nás naprostou vášní, ale nebereme to zas až tak vážně, takže do svých setů občas hodíme něco, co byste asi nečekali. Fakt si hraní naživo strašně užíváme, a na Prahu se dost těšíme.“ V Antverpách debutovali se svým DJ setem v Boiler Roomu, a loni v létě dopnili skvělý line-up na belgickém alternativním hudebním festivalu Pukkelpop (https://www.pukkelpop.be/en/), který dnes navštěvuje téměř 200.000 lidí.

Takže co od nich můžeme na Ville Kulla očekávat?

Vinyly. Syrový zvuk. Grooves. Do rána.

„…and weirdstufftoo!”.

K poslechu:

Kong – https://soundcloud.com/kongurl

Gratts – https://soundcloud.com/gratts