Kapely brázdí festivaly díky carsharingu

Festivalová sezóna je v plném proudu a spousta kapel právě teď zažívá téměř nepřetržitou koncertní smršť. Hudebníci totiž v tomto období naprosto běžně koncertují během jednoho dne i na více místech v různých částech republiky. Své o tom ví třeba kapela Prago Union nebo zpěvačka Emma Smetana. Jak si cestování ulehčují?

Letní cestování jim letos zpříjemňují dodávky od společnosti HoppyGo.cz, se kterými obrážejí jedno koncertní místo za druhým. Carsheringová společnost HoppyGo spojuje lidi, kteří nabízejí svá auta, když je nepotřebují, s těmi, kteří si auto chtějí půjčit. Dodávky využila v rámci svého tour i kapela Super Hero Killers.

Za letošní sezónu už stihly dodávky s kapelami projet více než 4 000 km.  „Podle mě jdou auta a hudba dohromady stejně dobře jako třeba čokoláda a arašídové máslo. Od chvíle, kdy jsme s HoppyGo začali, jsme jasně věděli, že dodávky našich vlastníků budou užitečné pro různé umělce z hudební branže. Jsem moc rád, že umělcům usnadňujeme cestování a pomáháme jim šířit jejich hudbu po celé republice,“ říká Edward Meegan, generální ředitel společnosti HoppyGo.cz.

Zpěvačka Emma Smetana aktuálně Českou republikou korzuje v rámci svého tour „Mezi vlaky“ a opravdu se nenudí. „Koncertování v létě je extrémně náročné, za poslední 4 dny jsme naspali celkem 11 hodin. Vyspíme se asi až v příštím životě. Každopádně jedeme dál! Přesuny z místa na místo nám zpříjemňuje dodávka od HoppyGo, díky které jsou ty cesty na koncerty vlastně spíš radost”, dodává Emma.

Kapela Prago Union nechybí téměř na žádném festivalu a do toho stíhá ještě aktivně koncertovat mimo festivalové stage. Nemáme vlastní dodávku a to nám v minulosti způsobilo dost komplikací. Teď je tomu už naštěstí jinak. HoppyGo.cz ví o lidech, kteří dodávku mají a aktuálně ji nepotřebují. Díky tomu si ji můžeme půjčit a jet na koncert klidně na druhý konec republiky. Díky carsharingu jsme byli třeba už v Klatovech a Ostravě a teď míříme do Brna“ vysvětluje Kato, frontman kapely.

Dodávky si samozřejmě mohou zapůjčit i obyčejní smrtelníci bez hudebního talentu, kteří se při cestě na festival chtějí vcítit do kůže svých oblíbených star. Dodávka na fesťáku navíc poslouží i jako luxusní nocleh. Stačí si jen stáhnout chytrou appku HoppyGo.cz a vybrat si káru přesně podle svého gusta.