Vložte kočku, 10 let máš Mikrofón

Další klip z dílny Vložte kočku je na světě. Tři stěny a několik mikrosvětů, které se navzájem prolínají. Bezčasí, opakování a ozvěny – to jsou základní stavební prvky nového videa, které doprovázítaneční skladbu Mikrofón z nového alba Klub Bublinka.

„Na klipu jsme pracovali minimalisticky. Celý štáb jsme byli v podstatě jenom my z kapely a kameraman. A všechno šlapalo. Typicky bez rozpočtu, u nás doma ve studiu, kde jsme nahráli Bublinku. Kostýmy jsme sehnali v rodinných skříních. Set postavil brácha,a parta tanečníků jsou naši kamarádi.“

Přístup „do ityourself“ je kapele vlastní po celých deset let existence. V produkci VK takto vzniklo už šest klipů, od nejjednodušší taneční jednozáběrovky, přes animovaný-časosběrný noční klip až po epický, skvěle synchronizovaný příběh jednoho rozlehlého domu a šedesátky herců.

„Zpětně úplně nechápu, jak se nám podařilo natočit věci jako Kostra nebo Otevřený dopis bohu v podstatě na koleni. Na obou natáčeních se podílelo poměrně velký množství lidí, jen tak, z hecu, z kamarádství, ze zvědavosti. Je pravda, že několik jiných klipových projektů prostě nedopadlo, skončili v některé z mezifází – v hlavě, na papíře, ve střižně. Takže každá dokončená věc je radost.“

Letos na podzim toho VK zvládli dokončit víc – vydalisvé čtvrté studiové album Klub Bublinka. Následovalo dvacet koncertů s novou deskou v setu, a teď je na řadě poslední zastávka tour, pražská La Fabrika.

Lednový koncert bude svým způsobem výjimečný ještě z jednoho důvodu – kapela v den koncertu oslaví 10 výročí vzniku. „Je to jeden z těch momentů, co jsou dost dlouhou dobu nepředstavitelný, nereálný, a najednou jsou tady. 10 let na cestě.“ Komentuje situaci kapela.

Co můžeme od VK 10. ledna v den jejich desátého výročí čekat? Kapely u příležitosti oslav výročí často zvou své bývalé spoluhráče i nové hosty, přehrávají starý repertoár. Nic takového se prý dít nebude. Vložte kočku chtějí zahrát dobře připravený, akusticky i vizuálně zajímavý set, bez nadbytečných ozdob a zákrut, založený na jejich nejnovější desce.

„Zahrajeme to, co hrajeme celý podzim, set půl na půl nová deska a starší věci, ale žádný rarity, co jsme nehráli roky. Zahrajeme ve třech, bez hostů, jen s infrared live-video projekcí.“  Technické a akustické zázemí multifunkčního prostoru La Fabrika samo o sobě slibuje silný zážitek.  VK zde vystupovali v minulých letech už dvakrát, druhý koncert můžete vidět v záznamu České televize.

KDE: La Fabrika, Studio A

KDY: 10.1. 19:30

KDO: Vložte kočku + support

VSTUP: 160 / 200 Kč

 

Video Mikrofon

Video – VK v La Fabrice

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11012868471-kombo/416234100051002-vlozte-kocku-v-la-fabrice/

Web kapely

https://facebook.com/vloztekocku

https://vlozte.bandcamp.com

Event

https://www.facebook.com/events/1841287365913769/

Předprodej

Lafabrika.cz http://www.lafabrika.cz/rezervace/738

Goout.cz  https://goout.net/cs/listky/vlozte-kocku/xbub/