7 reklam, které vám pomůžou zapomenout na bronzovou prohru

Hokejové mistrovství světa je minulostí a hořká prohra českého týmu v bojích o bronz bude živou jizvou ještě dlouhé dny. Ohlížení se za právě proběhlým šampionátem nás inspirovalo k nápadu. Každé mistrovství provázejí (některé více, jiné méně) povedené reklamní spoty. Otevřeli jsme archivy a vybrali ty, které nás za poslední léta zaujali. Proč si nezlepšit při pondělku náladu?

Největší fanda na světě

Největší fanda není ten, co zná i jména bratranců a sestřenic ze třetího kolene svého oblíbeného hráče. Je to otec. A aby ani těm nejzapálenějším tátům na světě neušla hra, fungovala před příchodem on-line zpravodajství možnost sledování přes SMS. Jak asi vypadala situace na porodním sále netřeba domýšlet.

Finský kulomet

Sérii vlastních klipů natočil i hokejový tým Pelicans z finského Lahti. Svérázný hokejový trenér se nebojí využít poněkud neortodoxních metod, aby z hráčů dostal na tréninku maximum. Obdobné tréninkové metody bychom snad jen krom kluzišť Sborné hledali těžko.

Jarda Jágr a metrová zvýkačka

Modla českého hokeje i přes letošní absenci v reprezentaci nemůže se svou reklamou na metr dlouhou žvýkačku stočenou v puku chybět v žádném výčtu hokejových reklam. Dále rozvádět už snad není třeba. Text reklamy jsme uměli v mládí bezpečně všichni.

Nemám slov

Dojemnou tóninou lazený klip k finále zámořské NHL spatřil světlo světa v roce 2010. Hlavní roli v něm hrají slzy, radost a dojetí. Dojetí nad úspěchem, který bezprostředně po odpískání poslední vteřiny zápasu znamená neskutečnou radost, která se postupně přelévá v slzy dojetí podlamující jinak neotřesitelné tvrďáky, kteří by svým hitem před pár minutami poslali rolbu do předčasného důchodu.

Meistrovství, z kterýho mrazí

Televizní spot, ve kterém si partička lidí udělala vlastní hokejové mistrovství, podle vlastních pravidel, ale se všemi prvky hokeje, vídali diváci na televizních obrazovkách celé letošní “meistrovství”.

Když potkáš svého hrdinu

Až se příště posadíte v metru vedle někoho s takhle špinavou rukou, jistě budete reagovat úplně stejně, jako brýlatý kluk v klipu. Věci ale nemusí být tak, jak se na první pohled zdají…

Bez vás by to nebylo ono

Kapitán českého mužstva Jakub Voráček si zahrál hlavní roli ve spotu, který svým post apokalyptickým začátkem odkazuje na mistrovství světa bez té nejdůležitější esence: Všech diváků, kteří se ke každoroční hokejové mánii připojují. Esence, která přináší kouzlo spojení a vzrušení pro celý národ.
Tagy: