Všechno, co chcete vědět o Pilníkovu pozdním odpoledni

Petr Pilát – všichni ho znají jako Pilníka. Zázračné dítě, nejmladší FMX rider na světě, který otočil salto na motorce, jeden z nejlepších českých freestyle motokrosařů! Teď mu je 26 let, objíždí svět se svými těžkými triky a tenhle víkend ho můžete vidět na živo doma!

Už tuhle sobotu v Čerčanech!

Zatímco během uplynulého víkendu skákal na Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu, už tuhle sobotu vám ukáže své nejlepší triky v domácím prostředí na jedné z nejočekávánějších FMX akcí roku. Pilníkovo pozdní odpoledne proběhne 8. července od dvou odpoledne v tréninkovém areálu v Čerčanech.

Je to extrém

Létá se deset až dvanáct metrů nad zemí. I když borci na motorkách vypadají sebejistě, pořád jde o extrémní sport se všemi riziky. Důkazem jsou zranení, kterým se občas nedá vyhnout. Předloni Petr spadl a utržil vnitřní krvácení a těžký otřes mozku, kvůli němuž si nepamatoval několik prvích dní v nemocnici. Letos v březnu se mu nepovedla „třistašedesátka“, špatně dopadl s motorkou na nohu a přivodil si zlomeninu kotníku, holenní a lýtkové kosti. „Měsíc a půl jsem nemohl pořádně trénovat, ale teď už jsem ready,“ říká český jezdec, který si své odpoledne organizuje zcela sám.

Je to součást MČR

V letošním roce se uskuteční dva závody v České republice a Petr chce hned na tom prvním uspět. Úřadující domácí šampion se těší, že pobaví diváky, pro které připravil překvapení. Bude to jeho vlastní trik Kapitán Pilát Flip, kdy skáče salto s nohou na řidítkách? Uvidíme…

Baví to diváky

V loňském roce přišlo na „Pilníkovo pozdní odpoledne kolem šesti tisíc diváků. „Doufám, že dorazí minimálně stejný počet, program je opět pestrý,“ slibuje Petrt, kterého na domácím závodě vyzvou čeští freestyle motokrosaři.

Přijede česká špička

Na úvodní závod MČR přislíbili účast Matěj Česák, Filip Podmol, Zdeněk Fusek, Tomáš Lysáček, Radek Bílek, František Máca, Martin Šebesta, Jakub Suk, Lukáš Volšický, Milan Dzimbaník, Vojta Bělunek a Josef Aron. „Každý se bude chtít v oficiálním českém mistráku předvést, bude to náročné. Já ale pomýšlím na vítězství, jsem připraven divákům ukázat mé nejlepší triky. V jednání je také účast zahraničních závodníků,“ říká Petr, který v letošním roce byl druhý na závodě mistrovství světa ve švýcarské Basileji.

Představí se top parkour a trampolíny

Kromě závodu čeká diváky velice atraktivní program. Vůbec poprvé na „Pilníkově pozdním odpoledni“ bude k vidění exhibice parkouru, a to v podání jednoho z nejlepších domácích freestyle sportovců – Jakuba Dohnala. „Po velkém úspěchu uvidíme na letošním ročníku také vystoupení skokanů na trampolíně z Prahy. Takže opět nebudou scházet salta vzad,“ popisuje Petr.

Zabavíte děti

Kromě dechberoucí podívané pro ně bude po celý den uspořádána série zábavných soutěží, takže o jejich pozornost bude po celou dobu dokonale postaráno.

Můžete přispět na dobrou věc…

… a současně i výhrát! Novinkou je M.E.G. charity tombola, o kterou se stará módní návrhářka Michaela Mašková. „V ní bude řada skvělých cen, například můj podepsaný dres nebo poukaz na tandemové salto. Veškerý výtěžek jde na Thomayerovu nemocnici,“ vysvětluje Petr.

Zaplatíte, kolik chcete

Vstupné stanovil Petr jako dobrovolné. Z vybraných peněz se pokryjí náklady směřující k tomu, aby návštěvníci měli v areálu vše, co potřebují ke svému komfortu.

Tento a mnoho dalších příběhů sledujte v rámci projektu Budweiser racing – www.budvar.cz/racing

Pilníkovo pozdní odpoledne (12. ročník)

Den: 8. 7. (sobota)

Čas: od 14:00 hodin

sto: Čerčany (tréninkový FMX areál Petra Piláta)

Program

– Mistrovství ČR ve Freestyle Motocrossu

– Parkour

– Trampolíny Praha

– Překvapení

– M.E.G Charity tombola

– Dětský den
Tagy: