Záznam živých nahrávek projektu Live Ben Cristovao vychází na Spotify

Ben Cristovao v novém projektu Live Ben představuje čtyři songy, v nichž dosud známou elektronickou podobu písní vystřídaly klasické nástroje. Na podobě aranží se společně s kapelou a Benem podílel i uznávaný skladatel a hudebník Jan P. Muchow. Na dálku konzultovali finální podobu skladeb také s Benovým kanadským producentem Osamou Verse-Atile z The Glowsticks. Nyní skladby míří do digitální distribuce.

V projektu Live Ben, který vznikl za podpory Red Bullu, Ben oživuje čtyři své známé skladby Nahá, Nohy, Instagram a Postel a předkládá jednu zdařilou cover verzi songu zpěváka Sama Sparro Black and Gold. Songy Instagram+Postel spojil do jedné skladby rockovým přechodem, který vymyslela Benova kapela. Skutečné kytary, baskytara, bicí, klávesy a gramofony jim dodávají pořádný kus rockového zvuku, po němž Ben ve své hudbě dlouho toužil.

Ke všem skladbám byly pořízeny živé záznamy, v nichž poprvé vystupují všichni členové Benovy kapely, s níž tvoří a hraje dva roky, a spolupráci si Ben pochvaluje. „Kluci z kapely přistupují k hraní aktivně a stále přichází s nápady, jak staré i nové písně oživit. „Na velkých koncertech, které teď hrajeme, nejde přijet jen s elektronickými podklady. Kapela dává mému živému hraní úplně jiný rozměr.”

Živé nahrávky Ben představil ve video podobě na konci dubna a nyní vycházejí na Spotify a dalších streamovacích službách. Pokud jste ještě nestihli videa zhlédnout, máte stále možnost na redbull.cz/liveben.

Nové aranže skladeb si můžete naživo poslechnout už teď na jaře, pokud zavítáte na některý z Majálesů, na nichž Ben s kapelou vystoupí.

Foto: Filip Poreba/Red Bull Media House