Potvrzeno! Livigno má nejlepší snowparky

Na začátku listopadu proběhl v italské Modeně veletrh cestovního ruchu a zimních sportů Skipass, na kterém Livigno získalo několik ocenění a potvrdilo tak své výsostní postavení mezi nejlepšími snowparky v Itálii.

Ocenění se udělují za nejinovativnější počiny v oblasti a rozhodují o nich nejen samotní návštěvníci, ale i odborníci, kteří hodnotí jak velikost areálu, tak kreativitu či design překážek a skoků a samozřejmě jeho celkovou organizaci.

Snowpark Mottolino získal cenu Poslední park sezóny za schopnost uchovat celou jeho dráhu ve skvělé kondici a vynikající kvalitě až do posledních dubnových dní. To dává freeskierům a snowboardistům ze všech koutů světa poslední šanci si na jaře ještě pořádně zajezdit. Druhé místo si odnesl v kategorii Nejlepší inovace atřetí příčku obsadil v dalších dvou kategoriích – Nejlepší snowpark a Nejlepší marketing, a to díky své strategii, prostřednictvím které se dokáže přizpůsobovat průběhu sezóny,sledovat trendy v oblasti freeskiingu a snowboardingu a udržet vždy perfektní podmínky. Do Mottolina se tak každou zimu sjíždí ti nejlepší jezdci.

Ocenění získal také snowpark Carosello 3000, a to za soutěž pro snowboardisty The Guardian, která se koná na konci sezóny a již pět let přitahuje do Livigna návštěvníky z celé Itálie. Snowpark je designován do podoby „pláže“, která milovníkům freeski a snowboardingu umožňuje experimentovat na unikátních a neustále vylepšovaných překážkách v tropickém stylu a bavit se s přáteli doslova pod palmami. Tato „pláž“ se nachází u nejvýše položené stanice nové kabinové lanovky ve 3000 metrech nad mořem.

Všechna tato ocenění dokazují, že Livigno je právem považováno za jeden z předních lyžařských resortů v Evropě. Kromě dokonale upravených sjezdovek a snowparků svou pozici potvrzuje již v polovině října vybudovaným okruhem pro běžecké lyžování, který se začátkem listopadu rošířilna délku 22 km. Tato trať je k dispozici jak amatérským běžkařům, tak profesionálním běžcům na lyžích a národním týmům, kteří do oblasti Malého Tibetu přijíždí za skvělými tréningovými podmínkami před prvními závody. V současné době tu trénuje několik týmů, které se připravují na start oblíbené Sgambedy 2018 a seriálu závodů na dlouhé tratě Visma Ski Classic. Obě akce proběhnou v termínu od 30. listopadu do 2. prosince 2018.

Oficiální zahájení zimní sezóny, kdy se poprvé rozjedou vleky, se očekává 1. prosince. Tímto dnem startuje také pravidelná akce Skipass zdarma, který získáte při rezervaci 4 nocí ve vybraném hotelu či 7 nocí v apartmánu.