Českým cyklistům se na srbské tour dařilo. Řepa skončil stříbrný

Část týmu Topforex Lapierre absolvovala v posledních dnech tříetapový závod Tour de Serbie. Balkánská mise dopadla dle odhadů týmové formy slušně, kapitán Jiří Petruš obsadil v celkovém pořadí šesté místo a Vojtěch Řepa byl v kategorii U23 dokonce stříbrný.

První etapa byla dlouhá 170 kilometrů a v závěru čekal cyklisty šestikilometrový kopec. Mladý český tým začal tradičně aktivně a dodržoval určenou taktiku, kterou bylo podpořit aktuálně ve formě jezdícího Vojtěch Řepu. Ten zkušeně odhadl situaci, kdy ho po úniku sjela šestičlenná skupina, a koncentrovaným výkonem na konci závodu vybojoval třetí místo. Porazit ho dokázal pouze Rus Roman Maikin a Španěl Roman Adriá.

„Závodíme na Balkáně, tomu odpovídá i způsob závodění a chování. Horké hlavy, nelpění na pravidlech za každou cenu,“ popisoval atmosféru závodu sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Druhou část závodu bychom mohli popsat jakkoliv, jen ne jako trpělivou. V úniku sedmi závodníků byli i dva zástupci Topforex Lapierre – Jiří Petruš a Vojtěch Řepa. Celá jízda se nesla ve znamení změn tempa a taktických minisoubojů, Řepa nakonec z vedoucí skupiny vystoupil a osamocený kapitán Petruš v závěru dokázal uhájit čtvrté místo. Před závěrečnou etapou držel průběžné páté místo za vedoucím Martinem Haringem z Dukly Bánská Bystrica.

„V kategorii U23 je Vojta dvě vteřiny za Španělem Adriou. Jirka skončil těsně pod stupni vítězů,“ konstatoval Petr Kaltofen s tím, že závod mohl dopadnout lépe, ale i hůř.

Poslední stokilometrová etapa byla rovinatá a směřovala k hromadnému závěrečnému sprintu. Ve stejném čase dojelo 44 závodníků včetně všech chlapců z Topforex Lapierre. To pomohlo uhájit celkové vítězství Slováku Haringovi a v kategorii U23 Španělovi Rogerovi Adriá. Jiří Petruš vybojoval konečné 6. místo a v kategorii U23 se seřadili 2. Řepa, 4. Gajdula a 6. Kohout. V týmovém pořadí obsadil Topforex Lapierre páté místo. Nyní čeká cyklisty cestování, a hlavně zasloužený odpočinek.