adidas představuje nejrychlejší běžecké boty. Padne v nich v Praze světový rekord?

Běžecké boty stvořené pro překonávání světových, ale také osobních rekordů. Boty pro velké triumfy na prestižních závodech, ale také pro malá osobní vítězství. To jsou adizero adios Pro, které značka adidas představuje v nové podobě. Svou celosvětovou závodní premiéru zažijí 5. září v Letenských sadech, kde se uskuteční ambiciózní závod Prague 21.1 km – Ready for the Restart. Při něm se 35 nejrychlejších běžců světa pokusí zaútočit na historicky nejlepší půlmaratonské časy!

adizero adios Pro jsou nejnovějším členem rodiny adizero, ve které si nejlepší světoví běžci připsali od roku 2008 bezpočet rekordů i vítězství na největších závodech planety. Nyní ovšem přicházejí na trh se zásadními technologickými vylepšeními.

Vývoj adizero adios Pro totiž probíhal v úzké spolupráci s nejlepšími světovými atlety, a to s jediným cílem – vytvořit nejrychlejší běžecké boty, jaké kdy značka adidas uvedla na trh! Jejich vlastnosti nyní stojí na dvou významných inovacích: tlumení LightstrikePRO a technologii EnergyRods.

Ty byly vyvinuty v biomechanické laboratoři, kde designéři značky adidas hledali technologii, která by co nejlépe zohlednila fyziologické vlastnosti běžců a zrcadlila strukturu jejich nártních kostí. Výsledkem je technologie EnergyRods, která je tvořena pěti tuhými pláty s karbonem. Ty zajišťují absolutně přirozené spojení běžce s jeho obuví a optimalizují ekonomiku běžeckého kroku. Díky tomu dokáží běžci v adizero adios Pro udržet maximální rychlost po delší dobu. EnergyRods se nachází uvnitř super lehké mezipodešve LightstrikePRO, která zajišťuje tlumení i výbušný odraz.

Barvy ztvárňují dvě osobnosti každého běžce

Zatím poslední adizero adios Pro byly představeny v červnu letošního roku. Na trh se ovšem dostalo jen velmi limitované množství párů, které byly rozebrány během pouhých 15 minut. Nyní přicházejí nejrychlejší boty značky adidas v upravené verzi a zdobí je odvážná barevná kombinace „Dream Mile“ propojující růžovou a modrou. Tato kombinace je ztvárněním dvou osobností, které má běžec v sobě. Zářivě růžový odstín vyjadřuje vášnivé, silné a cílevědomé „já“, které tlačí tělo i mysl vpřed v souboji s časem. Modré tóny pak vyjadřují klidnější a odolnější „já“, které pomáhá udržovat soustředěnost a klidnou mysl.

Útok na historické časy

Úplně poprvé uvidí běžecký svět adizero adios Pro v akci v sobotu 5. září v Praze, kam organizátor RunCzech sezval 35 nejlepších světových atletů, aby se v rámci akce Prague 21.1 km – Ready for the Restart pokusili zaútočit na nejlepší půlmaratonské časy historie!

Akce se bude konat v Letenských sadech, kde atleti absolvují na oválu půlmaratonskou vzdálenost (21,0975 km = 16,5 kola). Plochá trasa slibuje útok na nejlepší světové časy a rekordy. Muži zde mají šanci pokořit hranici 58:30, což se povedlo zatím jen dvakrát v historii. Ženy poběží na nový světový rekord (v půlmaratonu pouze pro ženy, nyní 1:06:11).

Muži a ženy odstartují zvlášť ve dvou závodech. Ten mužský začne v 6:20 a ženský v 8:00. Oba výkony můžete sledovat v češtině na ČT Sport nebo s anglickým komentářem na oficiálním YouTube kanálu RunCzech.

adidas adizero adios Pro budou celosvětově dostupné od 14. září na www.adidas.cz/running. Už od 4. září je ale zakoupíte v Praze jako na jediném místě na světě! K dostání jsou v Prague Marathon Store v Running Mallu, v obchodě adidas Concept Store (Na Příkopě 12) a v Top4Running za 5299 Kč.

Zajímavosti z Prahy i z celého světa o adidas adizero adios Pro můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku prostřednictvím hashtagu #adizeroadiospro a označení @adidasrunning.